BIC Angel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt yatırım yaptığı şirketlerin yöneticileriyle birlikte  İstanbul  E-Ticaret Zirvesi’ne katılarak bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

BIC_Angel_Investments (1)

Türkiye’de melek yatırımcı lisansı almaya hak kazanan ilk yabancı olan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul E-Ticaret Zirvesi’nde yatırım yapacakları projeyi seçerken pazar potansiyeli, iş modeli ve iş takımını nasıl  değerlendirdiklerini anlattı.

Panelde BIC’nin yatırım yaptığı şirketlerden telefonkilifim.com kurucu ortağı Bulut Akışık, Gastroclub.com kurucu ortağı Gizem Oral Kutman ve Kargoweb.com kurucu ortağı Kaan Şenol ile birlikte girişimci ve yatırımcı ilişkileri hakkında bilgi paylaşımında bulunan, proje sahipleriyle yatırım sonrasındaki işbirliklerini anlatan Joachim Behrendt bir girişimci için yatırım almanın en önemli konu olmadığının altını çizdi. Behrendt işini iyi yapmaya odaklanan bir girişimci için yatırım almanın sadece önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Behrendt, bir yıla yakın süre zarfında 250’den fazla projeyi değerlendirmeye aldıklarını, aynı dönemde telefonkilifim.com, GastroClub ve Kargoweb’e gibi 3 önemli projeye yatırım yaparak 2013 yılında en fazla yatırım yapan melek yatırımcı şirketler arasında yer aldıklarını ekledi.

Yatırımcı ihtiyaçlarına göre kendimizi geliştiriyoruz

Yatırımcı buluşmaları ile yoğun geçen sene içinde Türkiye melek yatırımcılık eko sistemi hakkında çok değerli bilgiler edinme fırsatı bulduklarını söyleyen BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Türkiye melek yatırımcı eko sisteminin dünya ile karşılaştırıldığında oldukça genç olduğunun altını çizdi. Behrendt sistemin yüksek eğitimli yatırımcı profili ile hızla geliştiğini ekledi.

Mentorluk yaparak değer katıyoruz

Melek yatırımcılığın sadece sermaye sağlamak olmadığını dile getiren Dr. Joachim Behrendt, BIC Angel Investments şirketinin diğer melek yatırımcı şirketlerden farklı olarak girişimcilere finans, muhasebe, denetim gibi idari hizmetlerle kurumsallaşmalarına katkıda bulunduklarını söyledi. BIC Angel Investments bünyesinde çalışan konularında uzman kadro sayesinde girişimcinin büyüme sürecinde ihtiyacı olabilecek her konuda mentorluk yaparak sağlıklı büyümelerinde de pozitif katkı sağladıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…