Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın yeni Gelir Kanunu’nun hayata çalışan değil çalıştıran olarak adım atmak isteyenler için büyük fırsat olduğunu belirtti.

Barış Aydın, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı yeni Gelir Kanunu’nda yapılan bir takım düzenlemelerin sadece genç girişimciler açısından büyük önem taşımakla kalmadığını, ülkenin geleceği için de atılan dev bir adım olduğunu kaydetti.

Her geçen yıl büyüyen, hızla dünyanın en önemli ekonomileri arasında yer almaya başlayan Türkiye için genç beyinlerin önemine işaret eden Aydın, “Yeni nesil aldıkları eğitim nedeniyle birikimleri; hayata bakıştaki kararlılıkları ve uçsuz bucaksız vizyonları ile umut veriyor. Genç işadamlarını temsilen hükümetin 29 yaşın altında ilk kez mükellef olacak girişimcilere 3 yıl vergi muafiyeti getirme kararını büyük sevinçle karşıladık” dedi.

Aydın, iş fikri olan ancak bürokratik engeller, vergi ve diğer giderler nedeniyle iş kurmaya cesaret edemeyen genç girişmcilerin önünün alınan bu kararla açılacağını vurgulayarak, “Yeni Gelir Kanunu hayata çalışan değil çalıştıran olarak adım atmak isteyenler için büyük fırsat. Bu yolla gelecekte başarıdan başarıya koşacak çok sayıda işletme hayata geçecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…