Lojistik sektörünün liderlerinden GEFCO Türkiye, 23-24 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu binasında gerçekleştirilen European Freight and Logistics Leaders Forumu’na katıldı.

150’ye yakın katılımcı ile düzenlenen Forum, Avrupa ve Türkiye’deki taşımacılık ve lojistik sektörünün liderlerini biraraya getirdi. “İstanbul-Asya’yı Avrupa’nın kapısına taşıyan şehir ve global tedarik zincirinde önemli bir halka” başlığı ile düzenlenen forumda GEFCO, hem sponsor olarak hem de GEFCO Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa’nın yaptığı konuşma ile yer aldı.

Konuşmasında Ortadoğu’ya bir köprü konumundaki Türkiye’nin önemine değinen Fulvio Villa, Türkiye’nin coğrafi, kültürel ve ekonomik olarak doğu ile batının birleştiği çok önemki bir noktada yer aldığını belirtti. 2012 senesinde Türkiye’nin Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği ihracatın, Türkiye’nin toplam ihracatının %24’ünü oluşturduğunu belirten Villa, bu ülkelere ihracatın bir önceki seneye göre %41 artmış olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin 2023 Stratejik Vizyon ile beraber altyapı iyileştirilmelerinde büyük bir ivme kazanacağını belirten Villa, bu iyileştirmeler ile beraber bu rakamın daha da artacağını düşündüklerini iletti.

GEFCO Grubu

GEFCO beş büyük uzmanlık alanıyla – Karayolu Ticareti, Denizaşırı Ticaret, Antrepoculuk ve Yeniden Kullanılabilir Ambalajlama, İmal Edilmiş Taşıt Lojistiği ve Gümrük ve Vergi Temsilciliği – endüstriyel lojistik sektöründe bir referans noktası haline gelmiştir. GEFCO, yerel veya uluslararası, ithalata yönelik veya ihracata yönelik, her türlü endüstriyel lojistik sorunlarına yenilikçi global çözümler sunmaktadır. 150 ülkede varlığını sürdüren GEFCO, Avrupa’nın önde gelen 10 grubundan biri niteliğindedir. 2012 yılındaki toplam satış gelirleri 3.6 milyar Euro’yu bulan Gefco, 11,200 çalışan istihdam etmektedir. Grup, dünya genelinde 300’den fazla tesise sahiptir ve halen Orta Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Doğu Asya ve Güney Amerika’daki gelişimini sürdürmektedir.

Web sitesi: www.gefco.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…