Bu yıl 20’nci yaş gününü kutlayan The Fountain Dergisi’ne, ABD’nin tanınmış yayıncılık ödülleri arasında gösterilen APEX tarafından ‘Mükemmellik Ödülü’ verildi.

 fountainaward02

Kaynak Kültür Yayın Grubu bünyesinde yirmi yıldır yayın hayatına devam eden The Fountain Dergisi, yayıncılık dünyasınca kabul görmüş en prestijli organizasyonlarından biri olan APEX tarafından “32 Sayfa ve Üzeri Dergiler” kategorisinde Mükemmellik Ödülü’ne (Award of Excellence) layık görüldü.

Sektörde yapılan çalışmaların 25. kez taltif edildiği APEX’e bu yıl yüzlerce haber bülteni, dergi, gazete ve elektronik medyadan oluşan 2 bin 400 yarışmacı katılırken, The Fountain, 32 sayfa üzeri matbu dergi kategorisinde aldığı mükemmellik payesiyle Türkiye’ye büyük bir onur yaşattı.

The Fountain Dergisi’nin Editörü Hakan Yeşilova, yayıncılıkta kaliteli hizmet verilmesinin önemini vurguladığı açıklamasında şunları söyledi:

“Medya, insana bahşedilmiş beyan gücünün en önemli vasıtalarından. Ancak günümüzde sosyal medyayla birlikte insanı besleyen bilgi kanallarının sayısı sayılamayacak derecede arttı. Bu durumun yol açtığı bilgi kirliliğinden korunmak isteyenler daha seçici olmak zorunda. Böyle bir ortamda seçilen bir bilgi kaynağı olmak istiyorsanız arz ettiğiniz değer nitelikli olmalı. The Fountain Dergisi’nde yapmaya çalıştığımız da bu. Her şeyi çabucak tüketmeye alışmış nesillerin akıl ve kalplerini yeniden birlikte işletmeye ihtiyaçları var.  Dergimizde yayınlanan Türkiye ve dünyanın seçkin üniversitelerinde görev yapan değerli akademisyenlerin ve meselelere evrensel bir nazarla bakabilen yazarlarımızın kaleme aldığı makaleler okurları bütüncül düşünmeye sevk etmektedir.”

The Fountain Dergisi’nin APEX Ödülü kazanmasıyla ilgili konuşan Yeşilova şöyle dedi “İnsanı hem maddi hem de manevi değerleriyle bir bütün olarak ele alan, hayatın, kainatın ve insanın çok mühim maksatlar için var olduğunu vurgulayan The Fountain’ın böyle bir kalite ödülü kazanması, yüklendiği misyonu temsil etme seviyesi açısından önemli bir göstergedir. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımıza, yönetici, editör ve tasarımcılarımıza, değişik ülkelerdeki temsilcilerimize ve tabii ki 20 yıldır bizi destekleyen okur ve yazarlarımıza teşekkür ediyorum.

 

The Fountain hakkında…

İki aylık periyotta İngilizce olarak yayımlanan The Fountain Dergisi, 1993’ten beri yayın hayatında ve bütün dünyaya dağıtılıyor. Yaklaşık 35 bin abonesi olan dergi eş zamanlı olarak Türkiye, ABD, Pakistan, Hindistan ve Mısır’da basılıyor. Türkiye’nin en çok satan kültür dergisi Sızıntı’nın penceresinden pozitif bilimlere, insan ve kainata bakan The Fountain, bütün insanları kucaklayan bir diyalog anlayışıyla hayatın temel sorularına cevaplar sunuyor.  Değişik dünya dillerinde edisyonları da bulunan The Fountain dergisi son bir kaç yıldır organize ettiği konferans ve etkinliklerle de dikkat çekiyor. ABD, Türkiye, Pakistan, Nijerya, Finlandiya, Singapur, Endonezya, Malezya, Avustralya gibi ülkelerde yapılan konferanslarda medya ve üslup, diyalog, birlikte yaşama, inanç ve bilim gibi temalar üzerinde duran The Fountain Dergisi geniş bir yazar ve okur profiline sahip. Eylül ayıyla birlikte 95. sayısını yayınlayan The Fountain’da bugüne kadar değişik millet ve inançtan 600’den fazla yazarın, bir kısmı kitaplaştırılan, 1600 civarında makale, deneme ve şiiri neşredildi. www.fountainmagazine.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…