İSTANBUL (AA) –  Ford Otosan,  “2013 Yılın Motor Test Merkezi” ödülünü kazandı.

Ford Otosan açıklamasına göre, şirket Ford dünyasında da bu özel ödülü kazanan ilk test merkezi oldu.

 

Ford Otosan, AutomotiveTesting Technology International Magazine tarafından düzenlenen UluslararasıOtomotiv Test Teknolojisi Ödülleri (Automotive Testing Technology InternationalAwards) organizasyonunda  “2013 Yılın Motor Test Merkezi” (2013Engine Test Facility of the Year) ödülüne layık bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Otosan Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ernur Mutlu, FordOtosan olarak geçmişten bugüne teknolojiye yapılan yatırımla ön plana çıkan bir kurum olduklarını belirtti.

Mutlu, şunları kaydetti:

“Bu ödül, yıllara yayılan çalışmalarımızdaartık olgunluk dönemine geldiğimizin ve uluslararası platformda da Ford Otosanolarak takdir toplamaya başladığımızın açık bir göstergesidir. Esneklik ve verimlilikhedefleriyle kurduğumuz ve iş süreçlerini bu noktada geliştirdiğimiz testmerkezimiz Avrupa’daki en modern motor geliştirme merkezleri arasına girmiştir.Ford Otosan’ın yeni test merkezi motor geliştirme konusunda günümüzde mevcutolan en ileri ölçüm ekipmanlarını yenilikçi yaklaşımlarla bir araya getirenbaşarılı bir örnek olarak öne çıkmaktadır.  Test merkezinde, Avrupa’daönümüzdeki yıl devreye alınacak Euro6 egzoz emisyon, gürültü ve yakıt tüketimiölçüm regülasyonlarına uygun 13 adet motor test laboratuvarı,  gürültü vetitreşim geliştirme laboratuvarı ve -30 derece sıcaklıklara kadar test ve motorgeliştirme imkanı veren Soğuk Test Laboratuvarı bulunmaktadır.

Günümüzündinamik geliştirme ortamına uygun olarak Türkiye’de geliştirilen palet sistemleriile 12 dakikalık rekor bir zamanda bir motor testten çıkartılıp diğer birmotora geçilebilmektedir. Dünya’daki pek çok tesiste bu süre 6 saat ile 1 günarasındadır.Geliştirilen yüksek oranda otomasyon ve yüksek proses hızı, tesisiihtiyaca göre pek çok değişik amaçla kullanabilmenin yolunu açmıştır. Tesishaftada 7 gün ve 24 saat kullanılmaktadır. Mühendisler, Test Merkezini dünyanınher yerinden kullanabilmektedir. Ford Otosan mühendisleri tarafındangeliştirilen uzaktan erişim sistemi sayesinde motor geliştirme testleri, mühendisler tarafından kendi masalarından ya da seyahatte iseler bulundukları yerden yapılabilmektedir. Bu durum geliştirme sürecine büyük bir esneklik getirmiştir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Üçay mühendislik Türkiye’yi hızlı şarj ağı ile donatmaya hazır

Dünyaca ünlü elektrik ve endüstriyel güç yönetim sistemleri üreticisi EATON, elektrikli araç…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…