Otomotiv’den beyaz eşyaya, cep telefonu ve televizyona kadar tüm sektörlerin olmazsa olmazı elektronikte lehimleme teknolojilerinin bugünü ve geleceği 13. Esman Elektronik Semineri’nde masaya yatırıldı. Üretimden servise, yan sanayiden Ar-Ge’ye 200’e yakın mühendisi ağırlayan etkinlikte elektronik üretimdeki yeni yaklaşımlar dünyaca ünlü SMT teknolojileri proses uzmanı Gilbert Renaud tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

 Esman Elektronik Seminer Gorsel1

Teknolojiye dayalı çözümler konusunda 30 yılı aşkın süredir anahtar teslim çözümler sunan Esman Elektronik, elektronik üretim teknolojilerindeki son gelişmeleri, 13. Esman Elektronik Semineri’nde 200’ü aşkın katılımcıyla paylaştı. Geleneksel olarak 2 yılda bir düzenlenen seminerin bu yılki konuşmacısı dünyaca ünlü SMT teknolojileri proses uzmanı Alpha Alent firmasından Gilbert Renaud olurken, elektronik üretiminde kusursuz tasarım, tüketiciler için uygun maliyetli ürün geliştirme ve yeni yaklaşımları Türk mühendislere aktarıldı.

 

“ÜRETİMDEKİ PARADİGMALAR HER DÖNEM DEĞİŞİYOR”

Bu yılki seminerin teknolojideki hızlı gelişimine paralel olarak elektronik üretimindeki değişen paradigmalar üzerine kurgulandığını belirten Esman Elektronik Genel Müdürü Hüseyin Türkkan, “Geleneksel olarak 2 yılda bir düzenlediğimiz ve bir kongre konsepti ile hazırlandığımız etkinlikle amacımız Türk elektronik sanayinde çalışan mühendislerimize teknoloji ve üretim dünyasındaki yenilikleri aktararak değer katmak. Beyaz eşyadan otomotive, televizyondan askeri elektroniğe bugün 10 milyar dolarlık elektronik komponent ya da bitmiş ürünlerde büyük emeği bulunan, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan markada görevli 200’e yakın mühendisimizi ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Elektronik üretiminde Türkiye’nin diğer ülkelerle aynı arenada yarıştığını ve hiçbir eksikliğin bulunmadığını belirten Türkkan, “30 yıl önce ile bugünü kıyasladığımızda sektör olarak çok önemli yollar kat ettik. Yerli üretim hızla artıyor. Bu süreçte Türk mühendisler önemli projelere imza atıyor. Diğer ülkelerle kıyasladığımızda Türkiye’deki elektronik üretimindeki gelişim ve dönüşüm diğer ülkelere göre daha büyük. Esman Elektronik olarak düzenlediğimiz bu etkinliklerle, mühendislerimizin katma değeri yüksek ürün ve çözümler sunabilmeleri için kurguluyoruz. Alanında dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı etkinliklerimizde üretimden servise, yan sanayiden Ar-Ge’ye mühendislerimizin hem tasarruflu hem de kaliteli ürünler geliştirmelerinde, yeni teknikleri ve teknolojileri kullanmaları için tüm birikimimizi aktarıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Esman Elektronik Hakkında:

Elektronik üretiminde 30 yılı aşkın süredir alanında dünya lideri markaların distribütörlüğünü yürüten AKFA Holding Şirketlerinden Esman Elektronik, anahtar teslimi komple elektronik üretim hatları ve fabrikalar kurmaktadır. Elektronik imalat sektöründe kullanılan her türlü makine, cihaz ve sarf malzemelerinin satışını da gerçekleştiren şirket, satış sonrası teknik destek ve eğitim hizmetlerini de vermektedir. Teknolojiye dayalı çözümlerle farklı ve üstün hizmet sunma misyonuyla çalışmalarını sürdüren Esman Elektronik, küçük boyuttaki üreticilere ve amatör kullanıcılara lehimleme malzemeleri, el aletleri, makine ve cihaz satışlarını da gerçekleştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…