TET-OSB Buluşmalarının ilki Dudullu’da yapıldı.

 TET-OSB Dudullu Bulusmasi-Fatih Kemal Ebiclioglu

 İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği (TET), sektör firmalarının ihracatta yaşadığı sorunları dinlemek ve yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgilendirmek amacıyla, “TET OSB Buluşmaları” projesine start verdi. Elektrik-elektronik sektöründen firmaların yoğun olarak faaliyet gösterdiği Türkiye çapındaki Organize Sanayi Bölgelerinde düzenlenecek toplantıların ilkine, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin en büyük ihracatçılarının üyesi olduğu TET, OSB Buluşmaları ile sanayicilerle işbirliğinin güçlendirilmesini hedefliyor. TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalara, elektrik-elektronik ve bilişim sektöründe 2023 yılında 45 milyar dolara ulaşması öngörülen ihracatın artırılması için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Ebiçlioğlu, tüm firmalara ihracata yönelik teşviklerden yararlanmaları ve Ortadoğu’dan Afrika’ya, Uzakdoğu’dan Güney Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyada, tek başlarına gitmekte zorluk çektikleri ülkelere düzenledikleri ticaret heyetlerine katılmaları konusunda çağrıda bulundu.

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Önay ise 2,5 milyon metrekarelik alanda 110 fabrika ve 2 bin 500 küçük işletmenin yer aldığı Dudullu Organize Sanayi Bölgesi ile başlatılan projeyi çok faydalı bulduklarını, ihracatçı birliklerinden nasıl daha fazla yararlanabilecekleri konusunda önemli bilgiler edindiklerini dile getirdi.

Toplantının sonunda, TET 1. Ar-Ge Proje Baharı’nın birincisi Seda Köksal ve İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’nın TET tarafından desteklenen Küçük Ev Aletleri Kategorisi’nde iki kez birincilik ödülü kazanan Endüstriyel Tasarımcı Muzaffer Koçer’in paylaştığı başarı hikâyelerini katılımcılar ilgiyle izledi.

TET – OSB Buluşmalarına, ilerleyen dönemde elektrik-elektronik sektörü firmalarının yoğun olarak faaliyette bulunduğu diğer OSB’lerle devam edilmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…