Doğtaş Mobilya, Türkiye mobilya sektöründe görmeye alışık olmadığımız uygulamalarla perakendede de öncü yaklaşımını sürdürüyor. Bu uygulamalarla, şirketin hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin artırılması, çalışan performanslarının yükseltilmesi, ticari kararların etkinliğinin ölçülmesi ve Doğtaş’ın tüm perakende sektörüne örnek olması hedefleniyor.

 Dogtas 2

Çanakkale’de doğan ve bugün 65 ülkeye ihracat yapan Doğtaş, mobilya sektöründe hayata geçirdiği ilklerle tüm perakende sektörünü geliştirmek için harekete geçiyor. Teknolojinin verdiği güçle hayata geçen uygulamalar:

 

Tüm mağazalarda tablet kullanımı ile hataya son!

Doğtaş, tüm mağazalarında müşterilerini tabletle karşılıyor, tüm sorulara tablet sayesinde hızlı bir şekilde yanıt veriyor. Siparişler tablet uygulamasıyla anında alınarak, mobilya sektöründe ilk defa Doğtaş tarafından uygulanan bu sistem sayesinde sorunsuz sipariş girişi yapılıyor ve siparişler kolayca takip ediliyor. Hizmet kalitesini de artıran bu sistemle müşterilere yanlış veya eksik ürün teslim etme gibi sorunlar ortadan kalkıyor.

 

Mobilyayı almadan önce evinizde nasıl duracağını görmek mümkün!

Özellikle mobilya sektörünün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan oda planlama yazılımı tüm Doğtaş mağazalarında müşterilerin hizmetine sunuluyor. pCon adlı yazılım; basit komutlarla, müşterinin almayı düşündüğü ürünleri, ölçülerini verdiği odasında çok hızlı bir şekilde görmesini sağlıyor. Uygulama sayesinde farklı renkler, desenler, malzemeler ve dokuları da mobilya üzerine uygulamak mümkün.

 

Gizli bilgiler anında yönetim katında!

Doğtaş, Sensormatic ile işbirliği yaparak mağazalara kişi sayma sistemleri kurdu. Pazarlama stratejilerinin ve ticari kararların etkinliği hakkında önemli bilgiler sunan kişi sayıları, servis sağlayıcı firmalarla paylaşmaya gerek kalmadan, anında yöneticilere iletiliyor. Perakendeciler için önem ve gizlilik derecesi yüksek olan bu veriler sayesinde, pazarlama stratejilerinin etkinliği analiz edilerek kaynak kullanımının iyileştirilmesi hedefleniyor.

 

Doğtaş Akademi eğitim maratonu devam ediyor!

Tüm Doğtaş çalışanlarının bilgi ve becerilerinin artırılması, markanın bilinçli bir şekilde temsil edilmesi, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulması ve bunun yaşatılması amacıyla kurulan Doğtaş Akademi, 41 yıllık geçmişe sahip Doğtaş’ın eğitime verdiği önemin en büyük göstergesi.

 

Doğtaş her alanda olduğu gibi, eğitim dalında da Türkiye’de bir ilke imza atarak, dev bir eğitim programına başladı. Yurt içi ve yurt dışında tüm Doğtaş çalışanlarına uygulanmaya başlayan eğitim maratonunda 2013 yılı içerisinde 900 kişi eğitim alarak Uzmanlık Sertifikası sahibi oldu. Bu sayı yılsonuna kadar 1.350’ye ulaşacak. 2014 yılı hedefi ise 2.200 kişiyi kapsayan yüklü bir program. Bu sayede Doğtaş bünyesinde Uzmanlık Sertifikası almayan çalışan kalmayacak.

 

Mağazalarda gizli müşteriler var!

Doğtaş mağazaları yıl içerisinde düzenli olarak gizli müşteri denetimlerinden geçiyor. Gizli müşteri uygulaması ile Doğtaş mağazalarının kurumsal kimlik bütünlüğünün sağlanması, müşteri memnuniyeti ve hizmet anlayışının en üst düzeyde tutulması amaçlanıyor.

 

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su ve aynı zamanda Türkiye Mobilya Sektörü Meclisi Başkanı olan Davut Doğan bu yeniliklerle ilgili “Doğtaş olarak 41 yıldır yeniliklerin peşindeyiz. Yaptığımız çalışmaları da sadece kendi markamız için değil tüm sektöre faydası olması için gerçekleştiriyoruz. Doğtaş’taki yeni uygulamalar, mobilya sektörünün ve dahası tüm perakende sektörünün gelişmesi için örnek olacaktır.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…