Vetaş, ülkemizde son 30 yıl içerisinde küçükbaş hayvanlarda yaklaşık %40’lık azalmayı, VETARGE ve VETAKADEMİ projeleriyle ilk etapta yarı yarıya durduracak, sonrasında da sürekli olarak yükseltecek.

VETAS BASIN TOPLANTISI GORSEL 3VETAŞ’ın 40’ıncı yılı için düzenlenen basın toplantısının ev sahipliğini yapan VETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Philipp Haas, Türkiye ekonomisinin büyümesi ile hayvancılık ve hayvan sağlık ürünleri pazarının gelişimi arasında kuvvetli bir ilişki bulunduğunu belirttiği konuşmasında “Vetaş, bugün hayvan sağlığı ilaçları sektöründe tek Türk firması olarak ilk sırada yer almaktadır. Bu sorumluluğun bilinciyle, bizim için önemi büyük olan bu yılda, 75 milyon dolarlık yatırımı içeren VETARGE ve VETAKADEMİ gibi sektöre yön verecek yeni yatırımlar yapıyoruz” dedi.

“Küçükbaş hayvanlardaki azalmayı, yeni yatırımlarımızla durduracağız”

Ülkemizde hayvan sağlığı alanında uluslararası standartlara uygun, etkin ve güvenilir ilaçların üretilmesi ve kullanıma sunulmasının ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını da belirten Philipp Haas, sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye veteriner sağlık ürünleri pazarının yüzde 60’ını sığır, koyun gibi çiftlik hayvanları oluşturuyor. Ülkemizde son 30 yıl içerisinde küçükbaş hayvanlarda yaklaşık yüzde 40’lık azalma yaşandı. Bu süre zarfında, koyun sayısında toplam yüzde 37’lik düşüş yaşanırken, keçilerin sayısı ise yaklaşık yüzde 46 oranında azaldı. Biz bu geriye gidişi ilk etapta yarı yarıya durduracağız, sonrasında da Türk hayvancılığını yükselterek Dünya ile yarışır hale getireceğiz.”

VETARGE ve VETAKADEMİ ile sağlıklı hayvancılığa destek

Hayvansal üretimde verimliliği artırmak amacıyla, bugüne kadar pek çok proje hayata geçiren VETAŞ, sektöre yön verecek yeni projelere imza atmaya devam ediyor.

VETAŞ’ın, yeni projesi VETARGE’de geliştireceği yeni ürünler ile hayvan sağlığındaki ürün portföyü çeşitlendirilirken, bir yandan da uygun fiyatlı eşdeğer kalitedeki ürünlerin veteriner hekimlerin hizmetine sunulmasını sağlayacak.

Vetaş’ın bir diğer projesi olan VETAKADEMİ ile verimliliği artırmaya yönelik olarak veteriner hekimler aracılığıyla, yetiştiricinin bilinçlendirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…