Verimlilik ve kullanılabilirlik artışı için çok önemli kazanımlar sağlayan SOLIDWORKS 2014 sürümü tasarımcılara 3D modellerle yaratıcı fikirlerin tasarım taslaklarına ve resimlere daha hızlı bir şekilde aktarılmasında yardımcı oluyor.Yeni sürüm; fikirleri yeni pazarlara yönelik ürünlere dönüştürme sürecinde kullanılan tasarım araçları setini de genişletiyor.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, SOLIDWORKS’in yeni 2014 sürümünü düzenlediği bir basın buluşmasıyla kamuoyuna duyurdu. SOLIDWORKS 2014 sürümü, verimlilik ve kullanılabilirlik anlamında çok önemli kazanımlar sağlıyor ve şirketlerin yenilikçiliği ön plana çıkaracak işlerine daha fazla zaman harcamasının önünü açıyor.

Yeni sürüm, ilave edilen Android ve iOS cihazları desteği, 2,1 milyondan fazla SOLIDWORKS kullanıcısının yeni 3D tasarımlarından her zaman ve her yerde faydalanmasını mümkün kılıyor. İş akışı ve mobilite geliştirmeleri kullanıcıların verileri daha dinamik bir şekilde tekrar kullanabilmelerini sağlarken, ürün geliştirme sürecinde birlikte çalışmayı hızlandırmak için tasarım verileri paylaşımı da kolaylaşıyor.

Fikirlerin ürünlere dönüştürülme süreci hızlanıyor

Güncel pazar çalışmaları, müşteriye ilk satış ve müşteri deneyimi anlamında ürün estetiğinin önemini gösteriyor. Ürünün endüstriyel bir makine, akıllı telefon veya tıbbi cihaz oluşundan bağımsız olarak müşteriler artık ürünün hem işlevsel hem de şık bir tasarıma sahip olmasını istiyor. İşte bu noktada, SOLIDWORKS 2014 ürün tasarımcılarına, 3D modellerle yaratıcı fikirlerin tasarım taslaklarına ve resimlere daha hızlı bir şekilde aktarılması anlamında yardımcı oluyor. Aynı zamanda fikirleri yeni pazarlara yönelik ürünlere dönüştürme sürecinde kullanılan tasarım araçları setini de genişletiyor.

Murat Tuzum
Dassault Systèmes SolidWorks Bölge Satış Müdürü Murat Tüzüm,

Yeni sürümle ilgili konuşan Dassault Systèmes SolidWorks Bölge Satış Müdürü Murat Tüzüm, SOLIDWORKS 2014’ün kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerini dinleyerek bunları gerçeğe dönüştüren geliştiricilerin mükemmel bir örneği olduğunu söyledi.

Tüzüm, “Yapmak istediğimiz kullanıcıların geri bildirimlerini tanıyan ve yatırımlarını koruyan bir ürün portföyü sunmak. Ürün tasarımını onaylamak ve paylaşmak için gereken geliştirmeleri sağlayarak kullanıcılarımızın mükemmellik yönündeki çabalarını destekliyoruz. Birden fazla kullanıcının sadece fareyi tıklatarak güncel tasarım değişikliklerini görebilmesini ve takip edebilmesini sağlayan ‘geçmiş sekmesi’ gibi yeni özellikler, birlikte çalışma için son derece önemli. Montaj ilişkisi gibi gelişmiş özellikler, geçmiş kullanım modellerine göre akıllı seçenekler sunuyor ve montaj sırasında oldukça faydalı yeni seçenekler uyguluyor” dedi.

SOLIDWORKS 2014

3D modellerin erken aşamada paylaşılması ve destek sağlanması, SOLIDWORKS’ 3D-baskı iş ortakları ile birlikte sağlanan fiziksel prototipler yoluyla da sağlanıyor. eDrawings ile şirketler, Artırılmış Gerçeklik 3DExperience yoluyla iPad veya iPhone gibi her türlü iOS cihazı üzerinde de 3D tasarımları görebilmekte ve ürünlerin gerçek dünyada nasıl çalışacağını gösterebiliyor. Entegre SOLIDWORKS 2014 ürün portföyü kapsamında ürün sürecini kısaltan, dört temel alanda birlikte çalışmayı geliştiren ve verimliliği artıran yeni araçlar ve geliştirmeler yer alıyor: tasarım araçları, entegre iş akışları, performans artışları ve daha fazla işbirliği için gelişmiş sanallaştırma.

 

TASARIM ARAÇLARI

  • Gelişmiş Şekil Kontrolü – Yeni Style Spline işlevselliği, otomatik Sketch Picture ölçeklendirme ve Conic Fillet kontrolleri ile kullanıcılar karmaşık yüzeyleri ve organik şekilleri daha hızlı, daha kolay ve daha hassas kontrollerle oluşturabilir.
  • Daha Hızlı Şekil Detaylandırma – Şekil detaylandırmayı daha hızlı ve daha otomatik bir şekilde gerçekleştirin.
  • Sac Levha İyileştirmeleri – Yeni sac levha özellikleri ile sac levha geometrisi daha hızlı oluşturulabilir ve üretim için veri çıkışı iyileştirilir. Kullanıcılar köşe işlemeleri üzerinde daha fazla kontrol elde eder, parça üzerindeki ağırlık ve kuvveti desteklemek amacıyla kullanılan montaj braketleri üzerinde görülen tasarım gibi sağlamlaştırma öğelerini oluşturabilir.

 

ENTEGRE İŞ AKIŞLARI

  • SOLIDWORKS Enterprise PDM Dahili İş Akışı – Yeni Microsoft Office entegrasyonu ve grafik ön izlemeli gelişmiş Web Client ile daha fazla veriyi kolayca yönetin.
  • SOLIDWORKS Electrical için Geliştirilmiş Entegrasyon ve Performans – SOLIDWORKS Enterprise PDM ve eDrawings ile daha gelişmiş entegrasyon sayesinde kullanıcılar elektrik tasarımlarını daha kolay optimize edebilir, paylaşabilir ve takip edebilir ve projede birlikte çalışma olanakları iyileşir.

 

ARTAN VERİMLİLİK

  • Tasarım İletişimi ve Birlikte Çalışma – Yeni Android cihazları desteği ile mobil kullanıcılar görüntüleme seçeneklerini iOS mobil cihazların ötesinde genişletebilir.
  • Uyumlu Maliyet Tahmini ve Raporlama – Kullanıcılar parça maliyetlendirmesini daha az hazırlıkla ve daha hızlı bir şekilde yaparak maliyet verilerini daha etkin bir şekilde işletme değer zinciriyle paylaşabilir. Örneğin montaj için temel ürün geliştirme verileri artık Microsoft Excel’e gönderilebilir; böylece üretim ve satınalma gibi departmanlarla kolayca paylaşılabilir.

 

GELİŞMİŞ GÖRSELLİK

  • Daha Verimli Analiz Kurgulama– SOLIDWORKS Simulation tasarım verilerinden otomatik olarak simülasyonlarda tekrar kullanım amaçlı faydalanır ve böylece tekrarlanan işler ortadan kalkmış ve tasarımda işbirliği geliştirilmiş olur.
  • Gelişmiş Montaj Performansı ve Sanallaştırma – Yeni bağlam içi Quick Mate araç çubuğu ve Slot Mate ile montajlar daha hızlı ve daha kolay oluşturulur. Bölüm görünümlerinde montaj için kullanıcılar, seçilen bileşenleri dahil veya hariç tutabilir ve daha etkileyici bölüm görünümleri daha hızlı bir şekilde oluşturulabilir.

 

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Platformu üzerinde çalışan SOLIDWORKS tasarım yazılımı, güçlü olduğu kadar kullanımı kolay; böylece şirketler vizyonlarını hayata geçirebiliyor ve global pazarlara ulaşabiliyor. SOLIDWORKS ürün tasarımı, simülasyon, yayımlama, veri yönetimi ve çevresel etki değerlendirmesinde sezgisel bir deneyim sunarken, milyonlarca mühendise sınırsız tasarım için yardımcı oluyor.

 

Daha fazla bilgi için

SOLIDWORKS 2014 ile ilgili daha fazla bilgi almak ve video sunumlarına ulaşmak için şu adresi ziyaret edin: http://www.solidworks.com/PR_launch2014. SOLIDWORKS 2014 şu anda SOLIDWORKS yetkili satıcıları tarafından tüm dünyada satılmaktadır.

Dassault Systèmes hakkında

3 Boyutlu (3D) Deneyim Firması Dassault Systèmes, şirketlere ve insanlara sürdürülebilir inovasyonları hayal etmelerini sağlayan sanal dünyalar sunuyor. Bu dünyada yer alan öncü çözümler, ürünlerin tasarlanma, üretilme ve desteklenme şeklini değiştiriyor. Dassault Systèmes’in sunduğu işbirlikçi çözümler, sanal dünyanın gerçek dünyayı geliştirmesi için sosyal inovasyonu da besliyor. Grup, 80’den fazla ülkede, farklı sektörlerden her büyüklükte firmayı kapsayan 150 bini aşkın müşteriye değer katmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.3ds.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CATIA, SolidWorks, ENOVIA, SIMULIA, DELMIA, 3DVIA, 3DSwYm, EXALEAD ve Netvibes; Dassault Systèmes ve ABD’de ve/veya diğer ülkelerde bulunan alt kuruluşlarının ticari markaları olarak kayıtlıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…