Continental, IAA Fuarı’na 3. Nesil Lastikler ve Yeni Hizmetleriyle Damgasını Vurdu!

Dünyanın en büyük uluslararası beş lastik tedarikçisinden biri olan Continental, Almanya’nın Hannover kentinde 20 – 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen fuarda, yeni nesil lastiklerini ve Conti 360°, ContiLifeCycle gibi işletme filolarının işletim maliyetlerini optimize etmelerini sağlayan hizmetlerini tanıttı.

Continental’in 3. Nesil Lastikleriyle Yeni Bir Dönem Başlıyor!

Continental’in IAA’da tanıttığı ve 2013 yılında piyasaya sunulacak yeni nesil lastik serileri, Continental’in kamyon ve otobüsler için 140 yıldan bu yana ürettiği en kapsamlı ürün grubu olacak. Bu kapsamda Continental; dünya genelinde direksiyon dingili, çeker aks, treyler ve otobüs lastiklerinde 3. nesil ürünlere geçiş yapacak. Yüksek kilometre, düşük yuvarlanma direnci, maksimum güvenlik düzeyi ve ideal düzeyde kaplanabilirliğe sahip yüksek kaliteli karkas gibi üstün özellikleri korunmuş yeni lastikler, araç sahiplerine maksimum fayda sunacak. 2013 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa’da piyasaya sunulacak Continental’in 3. nesil lastikleri, ilk olarak otobüslerde kullanılabilecek.

Continental ile Filonuz 360° Kontrol Altında

Continental’in geliştirdiği ve işletmelerin filolarındaki lastiklerle ilgili tüm verilere, durum raporlarına ve maliyet analizlerine ulaşmayı sağlayan Conti 360° Filo Yönetim Sistemi, müşterilere profesyonel filo danışmanlık hizmeti sunuyor. Şu anda sadece 13 ülkede kullanılan Conti 360° Filo Yönetim Sistemi kapsamındaki hizmetler şu şekilde sıralanıyor:

  • ContiTireFinder (ContiLastikBulucu),
  • ContiCostCalculator (ContiMaliyetHesaplayıcı),
  • ContiFleetCheck (ContiFiloKontrolü),
  • ContiFleetReporting (ContiFiloRaporlama),
  • ContiCasingManagement (ContiKarkasYönetimi),
  • ContiBreakdownService (ContiArızaHizmeti),
  • ContiFleetChecks  (ContiFiloKontrolleri)

ContiLifeCycle ile Maliyet Verimliliği Maksimuma Çıkıyor

Continental’in IAA’da tanıttığı projelerden biri olan ve günümüzde Avrupa’da sürdürülen ContiLifeCycle, büyük maliyet tasarrufları sağlamasının yanı sıra, doğal kauçuğu bir hammadde ve değerli bir kaynak haline getirerek, taşıma şirketlerinin ekolojik etkilerini de önemli ölçüde iyileştiriyor.

ContiPressureCheck ile Yolculuklar Artık Daha Güvenli

Continental’in fuarda tanıttığı yeni teknolojilerinden biri de ContiPressureCheck (ContiBasınçKontrolü) sistemi. Kamyonlara özel olarak geliştirilen sistem, birkaç saniyelik aralıklarla her bir kamyon lastiğinin basıncını ve sıcaklığını ölçerek, elde edilen sonuçları kabin içi bilgi ekranına gönderiyor. ContiPressureCheck aynı zamanda olması gereken lastik basınç değerleri ile gerçek lastik basınç değerleri arasında farklılık meydana gelmesi durumunda derhal uyarı veriyor. ContiPressureCheck (ContiBasınçKontrolü) sisteminin, 2013 yılı bahar döneminde Almanya, Polonya, Benelüks ülkeleri ve Türkiye başta olmak üzere tüm Avrupa pazarlarında piyasaya sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Üçay mühendislik Türkiye’yi hızlı şarj ağı ile donatmaya hazır

Dünyaca ünlü elektrik ve endüstriyel güç yönetim sistemleri üreticisi EATON, elektrikli araç…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…