Kimya sektörünün işgücü niteliğini artırmayı hedefleyen İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği), Avrupa Birliği’nin Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında hazırladığı Chemical Movetech Projesi’nin startını verdi. Alt yapı çalışmaları süren projenin 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

 KMIB-Chemical Movetech Acilis Top.-4

Kimya sektöründe istihdam edilen işgücünün nitelikli bir eğitime kavuşması için çalışmalarına aralıksız devam eden İKMİB, koordinatörlüğünü yürüttüğü 259 bin 270 Euro bütçeli “Chemical Movetech” projesinin açılışını yaptı. Toplantıya proje ortakları Polonya, Litvanya ve İspanya’dan kuruluşlar ile Türkiye’den PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) temsilcileri katıldı.

 

Proje kapsamında başta mobil uygulamalar olmak üzere e-öğrenme modülleri geliştirilecek ve kullanıcılar, kimyadaki en yeni gelişmelere ve bilgilere istedikleri yerde ve zamanda, kolayca ulaşabilecek. Kimya sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen herkes, proje sayesinde, mesleki eğitim ve becerilerini mobil teknolojileri kullanarak artırabilecek.

 

İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, projeyle ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’nin 2023’te ilk 10 ekonomiden biri olması için sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik yeni projelerin hayata geçirilmesi oldukça önemli. Chemical Movetech Projesi de bizleri bu noktada çok heyecanlandırıyor. Dünya hızla değişiyor ve teknolojinin olanaklarını kullanarak bu değişime çok daha hızlı adapte olmak mümkün. Dijital eğitim platformumuz sayesinde artık güncel bilgilere ulaşmak çok kolaylaşacak. Proje, mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlananlara da büyük katkı sağlayacak.” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…