“BuluTT Belbil” ile ‘bulut’a çıkan belediyeler hem tasarruf ediyor, hem vatandaşa daha kaliteli hizmet veriyor, hem de tüm verilerini güvence altına alıyor. Türk Telekom, BuluTT Belbil ürünüyle Türkiye’nin e-devlet dönüşüm sürecine de destek oluyor.

TT BULUTT

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, belediyelerin bilgi teknolojileri ihtiyaçlarının bulut bilişim sayesinde tek merkezden karşılanmasını sağlayan “BuluTT Belbil” ürünü ile belediyeleri tasarruf ettirirken, devletin e-dönüşümünü sağlayacak bu hizmeti kullanan belediyelere, vatandaş odaklı çözümler sunuyor.

Türk Telekom’un bulut bilişim teknolojisi üzerinden belediyelere özel geliştirdiği Belbil uygulaması; belediyenin ihtiyacı olan her türlü coğrafi ve yönetimsel bilgi sistemi ile vatandaş ilişkileri yönetimi, karar destek uygulamaları ile mobil belediyecilik uygulamalarını içeriyor.

BuluTT Belbil ürününü kullanan Bingöl, Göynük (Bolu), Kozlu (Zonguldak), Aziziye (Erzurum), Kadınhanı (Konya), Terme (Samsun), Suluova (Amasya), ve Erbaa (Tokat) Belediyeleri, bulut bilişim teknolojisi ile ihtiyaçları olan her türlü sisteme Türk Telekom erişim garantisi ve veri güvenliği ile ulaşıyor.

BuluTT Belbil uygulamasıyla hem belediyeler, hem de belediyelerden hizmet alanlar önemli kazanımlar elde ediyor. Küçük büyük ayrımı olmaksızın tüm belediyeler ön yatırımsız, nitelikli, standart ve katma değeri yüksek bilgi teknolojileri hizmetlerini kullanabiliyor ve vatandaşlara ileri teknolojiye dayalı, birebir ve etkileşimli hizmetler sunuyor.

BuluTT Belbil Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkı sağlıyor

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş yolunda attığı önemli bir adım olan e-devlet dönüşümüne Belbil uygulaması ile destek olduklarını söyleyerek, şu bilgileri veriyor: “E-devlet ile yerel yönetimlerin vatandaşlara ve işletmelere daha fazla hizmeti, daha etkin ve verimli bir şekilde sunması sağlanıyor. Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda üyesi olmaya hazırlandığı Avrupa Birliği’nin tanımladığı standartları yakalayarak daha etkin bir devlet, bilgiye daha kolay ulaşan vatandaşlar, rekabet güçleri artmış işletmeler hedefine ulaşması, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri seviyesine hızla erişmesini sağlayacaktır. Hem ülkemizin refah düzeyinde sağlayacağı fayda hem de vatandaşlar nezdinde yarattığı rahatlık ve kolaylık ile “BuluTT Belbil” ürünümüz bu dönüşüm sürecine hızlı bir geçiş sağlayarak, yaratacağı katma değer ile ülkemize de fayda sağlayacaktır.”

BuluTT Belbil’de, her ihtiyaca göre farklı hizmet paketleri var

Türk Telekom belediyelerin kolaylıkla yararlanabileceği BuluTT Belbil ile kayıtların veri güvenliğini sağlarken pahalı ilk yatırım (CAPEX) yerine avantajlı aylık ödeme modelini (OPEX) getiriyor. Ek IT personeli, eğitim, yazılım güncellemeleri, bakım/destek ihtiyaçları ve dış kaynak kullanımından tasarruf sağlarken; kurulum, yerinde verilecek ilk eğitim ve e-eğitimlerle kullanıcıya kolaylık ve yetkinlik sağlıyor.

BuluTT Belbil hizmeti, belediyelerin nüfus yoğunluğuna ve kullanım ihtiyaçlarına göre “Başlangıç”, “Standart” ve “Profesyonel” olmak üzere üç ayrı paket halinde sunuluyor. 36 ay taahhüt veren müşteriler indirimli fiyatlardan faydalanabiliyor. Belediyelerin, veri tabanlarının incelenerek uluslararası formata dönüştürülmesi, verilerin BuluTT Belbil sistemine aktarılması, BuluTT Belbil Modüllerinin devreye alınması, kurulum konfigürasyonlarının yapılması, eğitimlerinin verilmesi ve gerekli durumlarda entegrasyonların yapılması veri aktarım hizmetiyle sağlanıyor ve sisteme yeni entegre olan belediyelerden bir defaya mahsus veri aktarım ücreti taksit alternatifiyle alınıyor.

Detaylı bilgi ya da başvuru için, Türk Telekom Bölge Müdürlükleri Müşteri İlişkileri birimlerinden ve  Kurumsal Müşteri Hizmetleri’nden (444 4 564) yararlanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…