2013 yılı Çevre Ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar‘ın da katıldığı törenle dağıtıldı. Bosch Rexroth adına ödülü, Kalite, İş Güvenliği ve Çevre Bölüm Müdürü Tülin Vergen aldı.

 

1995 yılından bu yana, çevrenin gelişimine ve korunmasına katkıda bulunmak, çevresel açıdan gelişimi teşvik etmek, değişen çevre kavramına uyumu cesaretlendirmek, çevre yatırımlarının yanı sıra, çevreye ve topluma katkıları olan kuruluşları desteklemek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası tarafından verilen “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” kapsamında, Büyük Sanayi Kuruluşu alanındaki “Teşvik Ödülü”nün bu seneki sahibi Bosch Rexroth oldu. Bosch  Rexroth bu ödüle, tesislerinde ve üretim süreçlerinde sürdürdüğü çevreci uygulamalar nedeniyle layık görüldü.

Toplam 22 kuruluşun başvurduğu çevre ödülleri için,dereceye girenler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOBB, TSE, Kocaeli BüyükşehirBelediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, TÜBİTAK MAM, Marmara, Kocaeli, Sakarya,Uludağ Üniversiteleri, Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü, Kalder, TEMA ve DoğalHayatı Koruma Derneği’nden toplam 16 jüri üyesinin değerlendirme ve sahaincelemelerinin sonucunda belirlendi. Bosch Rexroth, tesislerinde çevrekirliliğini önlemek için sağladığı katkı, üretim süreçlerinde çevre dostuteknolojileri kullanması, çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda en sonteknolojileri takip etmesi, doğal kaynak tasarrufunda yaptığı çalışmalar vemevcut Çevre Yönetim Planı ile uygulamakta olduğu Çevre Yönetim Sisteminedeniyle “ Teşvik Ödülü ”nü almaya hak kazandı.

Bosch Rexroth Faaliyetlerini Çevre KorumaPrensipleri Çerçevesinde Sürdürüyor

Kaynakların tasarruflu kullanılmasına ve çevrenintemizliğine özen gösterme ilkesiyle hareket eden Bosch Rexroth,sürdürülebilirlik vizyonu ile ekonomi, ekoloji ve topluma karşı sorumluğununyanı sıra, faaliyetlerini gelecek nesilleri de düşünerek yürütüyor. Çevrekonularında ekstra hassasiyet taşıyan Bosch Rexroth, ürünlerini güvenli,çevreye duyarlı tasarruflu olarak üretiyor.

Hedef Türkiye’nin En Temiz Sanayi KuruluşuÖdülü’nü Almak

Kocaeli Sanayi Odası tarafından verilen “Şahabettin BilgisuÇevre Ödülleri” kapsamında yer alan, “Teşvik Ödülü” nün sahibi olan BoschRexroth’un Kalite, İş Güvenliği ve Çevre Bölüm Müdürü Tülin Vergen “Çevreodaklı faaliyetlerimizle, önümüzdeki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığıtarafından verilen “Türkiye’nin En Temiz Sanayi Kuruluşu” ödülünü almayı hedefliyoruz”dedi.

“Şahabettin BilgisuÇevre Ödülleri” Hakkında

1995 ve 1996 yılları arasında; Yeşil Baca, Atık Su ArıtmaTesisi, Çevreci Ürün ve Çevreci Proje isimleri altında 4 dalda verilen ÇevreÖdülleri, 1997 yılından itibaren tek dalda verilmeye başlandı ve ödüle; ‘ÇevreciBaşkan’ olarak da bilinen Kocaeli Sanayi Odası eski başkanı ŞahabettinBilgisu’nun adı verildi.

“KocaeliSanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” 1998 yılından itibaren İzmitçevresinde yer alan illeri, 1999 yılından bu yana ise Marmara Bölgesinde yeralan; Sakarya, Bilecik, Yalova ve Bursa’yı da kapsayacak şekilde genişletildi. 2003yılından bu yana ödüller; Büyük Ölçekli Kuruluşlar ve Küçük ve OrtaBüyüklükteki Kuruluşlar olarak iki kategoride veriliyor. Çevre ödülleri,Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının faaliyet gösterdiği MarmaraBölgesi’nde, çevre bilincinin gelişmesine ve yaygınlaştırılmasında önemli roloynuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…