Mersin’de 3 yıl önce kurulan ve yıllık 5000 ton üretim kapasitesine ulaşarak bant sektöründe hem Türkiye’de hem de yurt dışında önemli adımlar atan BonaBant’ın kısa sürede elde ettiği başarılarda kadın emeğinin rolü dikkat çekiyor.

BonaBant bünyesinde onlarca kadına istihdam sağladıklarını belirten markanın genç Yönetim Kurulu Başkanı Beyoğlu Arslan, “Biz firma olarak kadınlarımızın gücünün farkındayız ve kadın istihdamına büyük ölçüde önem veriyoruz. İdari kadromuzdan üretim hattımıza kadar her birimimizde kadın personellerimizle markamızı yükseklere taşıma gayretimiz artarak devam ediyor. 3 yıl önce kurduğumuz üretim hattımız tüm ekibimizle birlikte kadın çalışanlarımızın azimli ve özverili çalışmaları sonucunda yılda 5000 ton üretim kapasitesine ulaştı. İhracat noktasında da kısa sürede önemli adımlar attık” dedi.

 “Kadının olduğu her alan başarı mutlaka vardır”

Nida Beyoğlu Arslan “Gerek Mersin’de gerekse Türkiye’nin 81 ilinde bulunan işletmelerin de kadın istihdamına destek olmaları gerekiyor. Güçlü Türkiye’nin temellerinde büyük pay sahibi olan kadınlarımızın iş hayatında ve sanayinin her alanında yer alması ülkemizin ileriye dönük hedeflerinde de akılcı, kalıcı ve pozitif çözümler ortaya koyacaktır” dedi.

Nida Arslan, kadın istihdamı konusunda oldukça hassas olduklarını belirterek, “Hem kurum olarak hem de bireysel olarak kadınların iş hayatında olmasını oldukça önemsiyor ve destekliyoruz” diye ifade etti. Bonabant’ın Ar-Ge, finans, ihracat ve satış pazarlama ve operasyonel süreçler gibi şirketin en dinamik kadrolarında kadın istihdamına öncelik verdiklerini ve bu konuda pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Nida Beyoğlu Arslan, “Kadının olduğu her alanda başarı mutlaka vardır” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Karton ambalaj sektörünün gelecek 10 yılı nasıl geçecek?

Türkiye karton ambalaj sektörünün ulusal ve uluslararası arenada gelişimine katkı sunan Karton…