Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakçılar, İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmak için düğmeye bastı.

Bicakcilar Fabrika 1

Türk medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü rol üstlenen Bıçakcılar, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği ihracatın yanı sıra artan kapasite kullanımına istinaden yurt dışında üretim için kolları sıvadı.

80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar; İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmayı planlıyor. Bu ülkeler içinde ilk fabrikasını Ukrayana’da 2014 yılında açmayı planlayan Bıçakcılar’ın CEO’su Sadrettin Dai, “Ukrayna’yı, Tunus ve İran izleyecek. Fizibilite çalışmalarına çok uzun zaman önce başladığımız yurtdışı yatırımlarımız yaklaşık 10 milyon dolar. Yurt dışında fabrika kurduğumuz bu 3 ülkeyi zaman içinde başka ülkeler de izleyecek” dedi.

Yeni yatırımlarla önümüzdeki 5 yılda Bıçakcılar’ın küresel piyasalardaki varlığını artırmayı hedeflediklerini belirten Dai, “Piyasaya sunacağımız yeni ürünler ve mevcut üretimde yapılacak kapasite artışları bu büyümenin motoru olacak.  Uluslararası işbirlikleri Bıçakcılar’ın küresel marka olma modelinin temelini oluşturacak” dedi.

Bıçakcılar’ın ihracat yaptığı ülkeler arasında; İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda, İspanya gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinin yanında Tunus, Mısır gibi Afrika ülkeleri ve Endonezya, Filipinler, Sri Lanka gibi Uzakdoğu ülkeleri de yer alıyor. İtalya ve İngiltere’de tek kullanımlık sağlık ürünlerinde pazar lideri olan Bıçakcılar, ayrıca katater grubunda kapasite ve üretim miktarı olarak Avrupa’daki en büyük üretici konumunda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…