Connect with us

Haberler

AvivaSA’dan bireysel emeklilikte bir ilk: “Yatırım Danışmanlığı”

Yayın tarihi

-

AvivaSA, Ak Portföy’ün desteğiyle başlattığı ve sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan “Yatırım Danışmanlığı” projesi ile müşterilerinin ve satış kanallarının bireysel emeklilik yatırım ürünleri ve piyasalar hakkında etkin, sade ve anlaşılır bilgilere sahip olmasını sağlıyor. BES TV, piyasa, fon ve pazarlama fikirleri bültenleri ve telekonferanslar gibi uygulamaları kapsayan proje ile müşterilerin yatırım kararları kolaylaştırılıyor.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketi AvivaSA Emeklilik ve Hayat, finansal okuryazarlık oranının artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda AvivaSA, müşterilerin yatırım kararlarını kolaylaştırmak ve müşterilere hizmet veren finansal danışmanların donanımlarını artırmak üzere “Yatırım Danışmanlığı” projesini başlattı.

BES’in artık bir TV’si var

Yatırım Danışmanlığı projesinde; müşterilere yönelik “Piyasa Fikirleri Bülteni” ve “BES TV” uygulaması bulunuyor. AvivaSA’nın tüm müşterilerine her ay düzenli olarak ulaştırılan bültende; döviz, faiz, hisse senetleri, altın başta olmak üzere piyasalardaki genel görünüm, gelişmeler ve beklentiler kısa, sade ve anlaşılır biçimde özetleniyor.

AvivaSA müşterilerine özel hazırlanan BES TV’de ise uzmanlar tarafından Bireysel Emeklilik Sistemi konulu özel programlar yayınlanıyor. İçeriği düzenli olarak güncellenen BES TV’de sisteme ilişkin merak edilen sorular, önemli bilgi ve gelişmeler ile yatırımcı profilleri ve fon çeşitlerine ilişkin bilgiler paylaşılıyor. AvivaSA BES TV’ye http://bit.ly/BES_TV adresinden de kolayca ulaşılabiliyor.

Yatırım Fikirleri podcast’i Apple Store’da yatırım kategorisinde 1 numara

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yatırımcının risk algısı, yaşı, vade tercihi, yatırım enstrümanları konusundaki bilgi düzeyi gibi değişkenler kişisel yatırım evrenini belirleyen en önemli faktörler. BES yatırımcılarının farklı enstrümanların potansiyel getirilerinin yanı sıra karşılaşabilecekleri muhtemel riskler konusunda da bilgi ve farkındalık sahibi olmaları önem taşıyor. AvivaSA olarak emeklilik yatırım ürünleri ve piyasalar konusundaki farkındalığın yükseltilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmek amacıyla birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Yatırım Danışmanlığı projesi sayesinde BES, yatırım ürünleri ve piyasalar konusunda etkin bilgilendirme sağlayarak müşterilerimizin yatırım kararlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu yeni projenin olumlu sonuçlarını almaya da başladık. Ak Portföy’ün yatırım fonlarına özel hazırladığı “Yatırım Fikirleri” podcast’i şu an Apple Store’da “yatırım” kategorisinde ilk sırada yer alıyor.”

Finansal danışmanların uzmanlığı, Ak Portföy telekonferanslarıyla destekleniyor

Bireysel emeklilik sektörünün en büyük satış ağına sahip olan AvivaSA, kadrosundaki 1.000’i aşkın finansal danışmanın daha donanımlı olmasını sağlamak üzere yeni uygulamalar geliştirdi. Finansal danışmanların satış ve sonrası süreçlerde hizmet kalitesini artırmak üzere hazırlanan “Pazarlama Fikirleri” ile fon getirilerinin sektör ve alternatif yatırım araçları ile karşılaştırıldığı “Fon Fikirleri” bültenleri, düzenli olarak kendileriyle paylaşılıyor. Bu süreçler, her ay Ak Portföy ile düzenli olarak yapılan telekonferanslarla destekleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce finansal danışmanın aynı anda katıldığı telekonferanslarda Ak Portföy uzmanları merak edilen soruları yanıtlıyor, fon piyasalarındaki en güncel bilgileri paylaşıyor.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Üç kıtanın yağı Türkiye’den ihraç ediliyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji

Geçtiğimiz yıl yaptığı 1 milyon liralık yatırımla atık yağdan madeni yağ üretimi limitlerini arttırarak sınıf atlayan Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı işbirliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdı.

Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”

20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”

İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bu gün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com