Connect with us

Haberler

Avea ve Ericsson Türkiye, Suriyeli sığınmacıları aileleriyle buluşturacak

Yayın tarihi

-

 

Avea ve Ericsson Türkiye; Mobile World Congress 2014’te, uzun süredir kayıp ailelerinden ayrı düşmüş kişilerin haberleşmesine zemin yaratarak, aileleri ile iletişimlerini yitirmemeleri için çalışan Refugees United (Birleşmiş Sığınmacılar-RU) Platformu’na ortak destek vereceklerini açıkladılar. Platform, Türkiye, Ürdün ve Irak’ta sığınmacı olarak bulunan 1,4 milyon Suriyeli’nin aileleriyle haberleşmesine yardımcı olmak için de çalışmalarda bulunuyor.

 

Platformda işbirliği ortağı olarak yer alan Avea’nın sağlayacağı ücretsiz arama yapılabilecek hat desteği ve telefon kodu uygulamasıyla, sığınmacıların ailelerinden haber almalarına aracı olacağını açıklayan Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin: “Refugees United organizasyonuyla yaptığımız işbirliğiyle sadece Türkiye’ye değil, aynı zamanda yakın bölge ülkelerdeki sığınmacılara da hizmet vererek, ailelerinden ayrı düşmüş insanların; aileleri, yakınları ve sevdikleriyle yeniden iletişim kurup, onlardan haber almalarına yardımcı olacağız.”

 

RU Platformu Kurucu Ortağı Christopher Mikkelsen ise yaptığı değerlendirme kapsamında; “Herkesin, ailesinin nerede olduğunu bilmeye hakkı var. Kampların giderek kalabalıklaştığını ve aile üyelerinin birbirleriyle temasını kaybettiğini görüyoruz. Umuyorum ki başlattığımız servis ve ücretsiz arama yapılabilen hatlarla, bazı aile trajedilerinin önüne geçebilir” dedi.

 

Avea ve Ericsson Türkiye; 24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen ve dünya GSM sektörünün en büyük etkinliği olan Mobile World Congress 2014’te gerçekleştirdikleri uluslararası basın toplantısında; Refugees United (Birleşmiş Sığınmacılar-RU) platformuyla gerçekleştirdikleri işbirliğini açıkladı.

Açıklanan işbirliği kapsamında, Avea ve Ericsson Türkiye, 1,4 milyon Suriyeli’nin ailesiyle haberleşmesine yardımcı olmak için faaliyet gösteren RU Platformu’nun Türkiye’deki iş ortağı olarak, Suriyeli kayıp yakınları birbiriyle buluşturacak.

Projenin, mobil platformun geliştirilip işlemesine yardımcı olan teknoloji ortağı Ericsson, Türkiye, Ürdün ve Irak’taki mobil ağlara teknik destek ve araç entegrasyonu sağlarken; projenin Türkiye’deki ortağı Avea da sağlayacağı ücretsiz arama yapılabilen hat desteği ve telefon kodu uygulamasıyla, sadece Türkiye’deki sığınmacıların değil, aynı zamanda yakın bölge ülkelerdeki sığınmacılara da hizmet vererek, ailelerinden haber almalarına aracı olacak.

Avea, RU servisini SMS kampanyalarıyla duyuracak

 

Suriyeli aileler, RU platformunu bir mobil uygulama ve ücretsiz arama yapabilecekleri hatlar aracılığıyla kullanabilecek. Platform, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara Avea tarafından SMS kampanyalarıyla duyurulacak. Avea, Türkiye’deki kullanıcılara kısa mesaj göndererek, Suriyeli vatandaşları ücretsiz arama yapılabilen hat ve SMS servisine kayıt olmaya çağıracak.

Aileleri yeniden buluşturan mobil ve online bir platform olarak başlayan RU, sığınmacıların kayıp aile üyelerini, arkadaşlarını ya da akrabalarını arayabilmelerine imkân tanıyor. Şu ana kadar sadece bilgisayar ve internet üzerinden mobil telefon aracılığıyla erişilebilen platforma, artık ücretsiz arama yapılabilen hat desteği ve tıpkı mobil bankacılıkta olduğu gibi telefon kodu sistemiyle ulaşılabiliyor.

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin:

“Platforma destek olmayı insanlık borcu olarak görüyoruz”

 

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin projeyi şöyle değerlendirdi: “Türkiye’nin umut vaad eden, cesur, mücadeleci ve özgürlükçü GSM şirketi olarak; her zaman insana değer katma odağıyla hareket ediyoruz. Bunun için de insan hayatını kolaylaştırıp, olumlu yönde değiştirme odağı ile hizmet veriyoruz. Refugees United organizasyonuyla yaptığımız işbirliğiyle sadece Türkiye’ye değil aynı zamanda yakın bölge ülkelerdeki sığınmacılara da hizmet vererek, ailelerinden ayrı düşmüş insanların; aileleri, yakınları ve sevdikleriyle yeniden iletişim kurup onlardan haber almalarına yardımcı olacağız.

 

Çünkü bugün geldiğimiz noktada, tüm dünyada 45 milyon kişi yaşamını sığınmacı olarak sürdürüyor. Ayrı düşen sayısız aile, özellikle de bir iletişim altyapısının yokluğu nedeniyle çoğunlukla bir daha asla birbirine kavuşamıyor. 2008’de kurulan ve ayrılmak zorunda kalmış sığınmacı aileler için dünyanın en büyük platformunu yaratan RU; Kenya, Uganda ve Mısır gibi sığınmacı nüfusunun yoğun olduğu ülkelerde güçlü bir varlık gösteriyor. Bu noktada, Avea olarak böyle bir platforma destek olmaktan mutluyuz.”

RU Platformu Kurucu Ortağı Christopher Mikkelsen:

“Bu işbirliği ile aile trajedilerinin yaşanmasına engel olmak istiyoruz”

 

RU Platformu Kurucu Ortağı Christopher Mikkelsen ise yaptığı değerlendirme kapsamında projeye ilişkin görüşlerini şöyle aktardı:

“Herkesin, ailesinin nerede olduğunu bilmeye hakkı var. Kampların giderek kalabalıklaştığını ve aile üyelerinin birbirleriyle temasını kaybettiğini görüyoruz. Umuyorum ki, başlattığımız servis ve ücretsiz arama yapılabilen hattımız, bazı aile trajedilerinin önüne geçebilir.”

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com