Bu ödülün kazanılması, ihtiyacı olan hastalara yenilikçi ilaçlar sunan Astellas’ın,  hem Ar-Ge çalışmalarında sergilediği performansı, hem de başarılı finansal performansını vurguluyor.

 

Astellas, 2013 yılında dağıtılan 9. Yıllık SCRIP Ödülleri’nde Yılın İlaç Şirketi seçildi. Bu ödül, bir ilaç şirketinin ürün portföyü gelişimi ve ticari başarı da dahil olacak şekilde, yer aldığı tüm alanlarda sergilediği sıradışı başarıyı onurlandırmaktadır. SCRIP Ödülleri, endüstrinin en prestijli ödüllerinden biri olmanın yanısıra, keşif ve uluslararası bio ilaç sektöründeki mükemmelliyeti de vurgulamasıyla da öne çıkmaktadır.

Global karlılıkta, %17’lik artış ve güçlü satışı ile Astellas, geçtiğimiz yıl bio ilaç endüstrisi alanında yer alan diğer oyunculara göre üstün bir performans sergiledi. Ancak, fark yaratarak öne çıkmasını sağlayan en temel husus, ilaç geliştirme alanındaki yenilikçi yaklaşımı oldu.  SCRIP jürisi tarafından yapılan değerlendirme süresi boyunca (Haziran 2012 – Mayıs 2013), Astellas’a ait 10 yeni tedavi dünya çapında tıbbi otoriteler tarafından onay aldı ve firma dünya çapında 20 farklı pazarda 12 yeni markanın lansmanını gerçekleştirdi. Tedavi alanları arasında Onkoloji, Anti-infektifler ve Üroloji gibi kategorilerde yer alan yenilikçi tedaviler de yer almaktaydı.

Astellas İlaç Avrupa’nın başkanı CEO Ken Jones, yaptığı açıklamada “Sadece bir yılda 12 yeni ilacı pazara vermek için gereken vizyona sahip olmak ve bunu gerçekleştirebilmek için sarfedilen efor gerçekten olağanüstüydü. Bu sayede iş alanında en iyi seçilerek  ödüllendirilmek de muhteşem bir onur” diyerek sözlerini şöyle tamamladı. “İstikrarlı ve sağlam büyümemiz sayesinde, birçok heyecanlı fırsatı değerlendirerek kazandığımız ivmeyi korumayı başardık. Bu başarı, henüz karşılanmamış ihtiyaç olan  tedavi alanlarına yönelik, güvenli ve etkili ürünler geliştirmek için sürdürdüğümüz stratejik Ar-Ge çalışmalarımızın ve lisanslama yaklaşımımızın bir sonucudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…