Connect with us

ENERJI

Arçelik A.Ş. Enerji Verimliliği Haftası’nı 2 ödülle kapattı

Yayın tarihi

-

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonu doğrultusunda, kaynakların verimliliğine odaklanan; tüm iş süreçlerinde, üretimde ve ürünlerinde enerji verimliliğini esas alan Arçelik A.Ş., Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın düzenlediği “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda; A+++ %-10 enerji seviyesine sahip kurutucusu ile “En Verimli ürün” ve Bulaşık Makinesi İşletmesi ile “En Verimli Endüstriyel Tesis” ödüllerini aldı.

Ürünlerinde, üretimde ve tüm faaliyetlerinde enerji verimliliğine öncelik veren, çevre bilincini tüm tüketicilere yaygınlaştırmak üzere adımlar atarak, bu alanda da liderlik üstlenen Arçelik A.Ş., 6-12 Ocak tarihleri arasında bu yıl 33.’sü düzenlenen Enerji Verimliliği Haftası’na en verimli ürünleri ile tam destek verdi.

Enerji Verimliliği Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan, 8-11 Ocak tarihleri arasında WOW Convention Center’da gerçekleştirilen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, Arçelik A.Ş. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği “Sanayide Enerji Verimliliği” (SENVER) Proje Yarışması’nda iki ödüle birden layık görüldü.

En Verimli Ürün

Arçelik A.Ş. Enerji Verimli Ürün” kategorisinde “A+++ %-10 kurutucu” ile “En Verimli Ürün” (EVÜ) ödülünü aldı. Ödülü Arçelik A.Ş. Kurutucu İşletmesi İşletme Yöneticisi Gökhan Özgürel Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı.

En Verimli Tesis

Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinesi İşletmesi “En Verimli Endüstriyel Tesis” (EVET) kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinesi Ürün Direktörü Haldun Dingeç, yine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan aldı.

Arçelik A.Ş.’nin Çevre Dostu Ürünleri

Tüm iş süreçlerinde “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla hareket eden Arçelik A.Ş., doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda yürütmekte olduğu projeler ve ürettiği çevre dostu buzdolapları, bulaşık, çamaşır ve kurutma makineleriyle çevreye olan sorumluluğunu yerine getiriyor.

Arçelik 2488 CNGY Buzdolabı

Arçelik A.Ş.’nin sınıfında öncü olup dünyada enerji rekorlarını kırmış ve enerji verimliliği çıtasını yükseltmiş ürünlerinden biri olan A +++ No-Frost kombi buzdolabı, A sınıfına göre %60 daha az enerji tüketiyor. Koku oluşumunu engelleyen antibakteriyel koku filtre sistemi, buzdolabı içindeki havayı iyonize ederek hava kaynaklı bakterileri yok eden ve taze hava sağlayarak gıdaların ömrünü uzatan iyonizer sistemi ile dikkat çeken buzdolabı beyaz LED aydınlatma ve 475 litre brüt hacme sahip.

Arçelik 5088 NFY Buzdolabı

Sınıfında öncü olup dünyada enerji rekorlarını kırmış ve enerji verimliliği çıtasını yükseltmiş ürünlerinden bir diğeri de A +++ enerji seviyesine sahip 5088 NFY buzdolabı. 5088 NFY buzdolabı, mavi ışık teknolojisi ile sebzeliklerde yeşil yapraklı yiyeceklerin tazeliğinin korunmasını sağlıyor. Koku oluşumunu engelleyen antibakteriyel koku filtre sistemi, buzdolabı içindeki havayı iyonize ederek hava kaynaklı bakterileri yok eden ve taze hava sağlayarak gıdaların ömrünü uzatan iyonizer sistemi ve beyaz LED aydınlatmaya sahip olan ürün, her rafa hava üfleyen multiflow sistemi ile de dikkat çekiyor.

Arçelik 8127 N In Love Çamaşır makinesi

A+++ enerji sınıfından %30 daha fazla verim sağlayan Arçelik In Love çamaşır makinesi 8 kilogram yıkama kapasitesine sahip. Dokunmatik tuşlarıyla son derece kolay bir kullanım imkanı sunan üründe 16 program bulunuyor. Çamaşırın cinsini ve miktarını  algılayarak program seçebilen otomatik program, Woolmark Apparel Care sertifikalı yünlü program, buhar destekli havalandırma programı, hızlı 14 kısa süreli program ve daha birçok işlevsel programa sahip olan In Love çamaşır makinesi ön yıkama, ilave su ile yıkama, kırışık azaltma, buhar ve favori fonksiyonları ile de dikkat çekiyor. Elektronik su kontrol sistemi, kalan zaman göstergesi ve su taşma emniyeti ürünün diğer özellikleri arasında bulunuyor.

Arçelik 3885 KT Kurutma makinesi

A++ enerji sınıfında yer alan Arçelik kurutma makinesi 8 kilogram kurutma kapasitesi ve ısı pompalı kurutma teknolojisine sahip. 16 programı bulunan Arçelik kurutma makinesi, kırışık önleme fonksiyonu, program takibi, kalan zaman gösterme, temizlenebilir filtre ve tambur içi aydınlatma özellikleriyle dikkat çekiyor. Arçelik 3885 KT, gömlek 30 kısa programı, gömlek, kot, hassas programları, yorgan, havalandırma, sepette yünlü programları ile farklı ihtiyaçlara özel çözümler sunuyor.

Arçelik 63101 Bulaşık Makinesi

A+++ sınıfında yer alan ve sınıfının en düşük enerji tüketimine sahip olan 63101 bulaşık makinesi, LGA onaylı, aşınmayı önleyen otomatik bardak koruma sistemi sayesinde bardakların ömrünü 20 kat uzatıyor. Filtre temizleme ihtiyacını 1 yıla kadar uzatan benzersiz ‘Akıllı Filtre Temizleme’ teknolojisine sahip olan üründe 10 yıkama programı ve 13 kişilik yıkama kapasitesi bulunuyor. Geniş bilgi satırlı LCD ekranıyla dikkat çeken bulaşık makinesi koku ve tıkanmayı engelleyen teknolojisi ve alt sepette yoğun yıkama bölgesi Power Zone ile fark yaratıyor.

ENERJI

Aygaz ve Mogaz her yerde

Yayın tarihi

-

 

Aygaz Otogaz ve Mogaz Otogaz markalarıyla Türkiye’nin en geniş otogaz dağıtım ağına sahip olan Aygaz, LPG’li araç kullanan tüketicilere avantajlar sunmaya devam ediyor. 31 Ağustos tarihine kadar sürecek olan kampanya kapsamında, www.aygaznerede.com ve www.mogaznerede.com adreslerini ziyaret eden tüketiciler, her iki 50 TL’lik otogaz alımında geçerli olmak üzere 5’er TL, toplamda 10 TL değerinde otogaz kazanıyor.

 

İstanbul, 24 Temmuz 2014 – Kaliteli hizmet anlayışı ve güvenilirliğiyle Türkiye’de en çok tercih edilen otogaz markası olan Aygaz, düzenlediği kampanyalarla otogaz kullanıcılarına avantajlar sunmaya devam ediyor.

Aygaz, 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olan ‘Aygaz ve Mogaz Her Yerde’ kampanyası kapsamında, www.aygaznerede.com ve www.mogaznerede.com adreslerini ziyaret eden tüketicilere, her iki 50 TL’lik otogaz alımında geçerli olmak üzere 5’er TL, toplamda 10 TL değerinde otogaz kazandırıyor.

Kampanya süresince www.aygaznerede.com ve www.mogaznerede.com sitelerinde yer alan harita üzerinden Aygaz veya Mogaz Otogaz istasyonlarından birini seçen ve formdaki tüm bilgileri eksiksiz dolduran tüketiciler kampanyadan yararlanmaya hak kazanıyor ve kendilerine kampanya şifresi iletiliyor. Kampanya şifresini herhangi bir Aygaz veya Mogaz Otogaz istasyonunda onaylatan tüketiciler, iki kere 50 TL ve üzeri otogaz alımında 5’er TL, toplamda 10 TL hediye otogaz kazanıyor.

Her 100 binek araçtan 42’si otogazlı

Ekonomik olmasının yanında performanslı, çevreci ve güvenli bir ürün olan otogaz, bugün Türkiye’de her 10 binek araçtan 4’ünde kullanılıyor. Türkiye’de her yıl 300.000 dolayında otogazlı araç dönüşüm yaptırarak ya da sıfır kilometre olarak yollara çıkarken, otogaza olan talep de artıyor. Aygaz, Aygaz Otogaz ve Mogaz Otogaz markaları ile hem Türkiye çapındaki 1.500’ün üzerindeki istasyonuyla Türkiye’nin en yaygın otogaz dağıtım ağına sahip hem de en çok tercih edilen LPG firmasıdır.

 

Aygaz hakkında

Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, Türkiye’nin 10. büyük sanayi kuruluşudur. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra LPG basınçlı kap ile aksesuarları üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.800 tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 30’a yakın ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 80 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Otogaz+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

Haberin Devamı

ENERJI

IICEC, dünya enerji sektörüne yön verenleri İstanbul’da buluşturuyor

Yayın tarihi

-

 

 

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen IICEC Uluslararası Enerji Forumu, 13 Haziran Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da gerçekleştirilecek.

‘Küresel Enerji Yatırımları: Zorluklar ve Fırsatlar’ başlığıyla yapılacak forum, bu yıl bir kez daha hükümetleri ve enerji sektörünün tüm paydaşlarını İstanbul’da buluşturarak, Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu’daki petrol, doğalgaz ve elektrik yatırımlarının şu andaki durumunun en üst düzeyde konuşulduğu bir platform olacak.

Foruma, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Polonya Çevre Bakanı Maciej H. Grabowski, Japonya Başbakanı Baş Danışmanı Eiichi Hasegawa, Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanı Baş Danışmanı Melanie Kenderdine, Siemens AG CEO’su Joe Kaeser, GDF SUEZ CEO’su Gérard Mestrallet, E.ON SE CEO’su Dr. Johannes Teyssen, AREVA CEO’su Luc Oursel, BP Başkan Yardımcısı Dev Sanyal, Shell Başkan Yardımcısı Brian Davis ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başekonomisti Dr. Fatih Birol’un yanı sıra çok sayıda bürokrat, önde gelen üniversitelerin, politika merkezlerinin ve düşünce kuruluşlarının temsilcilerinin katılması bekleniyor.

  

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen IICEC Uluslararası Enerji Forumu’nun beşincisi, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve IICEC Yönlendirme Kurulu Fahri Başkanı Dr. Fatih Birol’un ev sahipliğinde 13 Haziran Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. ‘Küresel Enerji Yatırımları: Zorluklar ve Fırsatlar’ başlığıyla düzenlenen forumun bu yılki açılış konuşmasını T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yapacak.

IICEC’in, Türkiye’nin küresel enerji ortamındaki rolü ve artan öneminden hareketle 2010 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği konferansta, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen petrol, doğalgaz ve elektrik şirketleri ve fikir önderleri bir kez daha buluşarak, yatırımların önündeki engelleri tartışacak ve politika önerilerini masaya yatıracak.

 

 

Haberin Devamı

ENERJI

Toyota’nın 6,2 milyon hibriti 15 milyon litre yakıt tasarrufu sağladı

Yayın tarihi

-

 

Toyota, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, doğayı koruyan çevreci otomobil teknolojisindeki gelinen son noktayı ortaya koydu. Lider kimliği ile 40 yılı aşkın bir süredir çevreci otomobil teknolojileri geliştiren Toyota, hibrit teknolojisi ile üretilen ilk seri üretim Prius’u piyasaya sunduğu 1997 yılından bu yana 6 milyon 200 bin adet hibrit otomobil satışı gerçekleştirerek bu alanda rakipsiz olduğunu gösterdi. Bugüne kadar az yakıt tüketimi ile anılan Toyota’nın hibrit teknolojisini kullanılan otomobilleri sayesinde bugüne kadar, Türkiye’nin son 7 yıllık benzin tüketimine eşdeğer 15 milyon litre yakıt tasarrufu sağlandı.  Böylece dünyada 41 milyon ton daha az CO2 salımı gerçekleşmesinde başrol oynandı. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın amacının havayı temizleyen otomobiller üretmek olduğunu belirtti.

Toyota Prius

Toyota Prius

Çevreci teknolojilere yaptığı yatırımlar ile bu alanda öncü kimliğini sürdüren dünyanın lider otomobil üreticisi Toyota, dünya genelinde 24 olan hibrit model sayısını 2 yıl içinde 39’a çıkaracağını duyurdu. 40 yıldan bu yana insana ve doğaya saygılı otomobiller üretmek için yıllık yaklaşık 8 milyar dolarlık AR-GE bütçesi ayıran Toyota’nın Avrupa Komisyonu ve Avrupa Çevre Ajansı tarafından yayınlanan raporunda CO2 salımının azaltılması ve çevre duyarlılığı konusunda yaptığı çalışmalar ile öncü marka olduğu bir kez daha ortaya kondu. Toyota ayrıca, Interbrand tarafından gerçekleştirilen “En İyi Küresel Yeşil Markalar (Best Global Green Brands)” raporunda üst üste 3’ncü kez dünyanın en çevreci markası seçilmeyi başardı.

 

Toyota, 1997 yılından bu yana 6 milyon 200 bin adetlik hibrit otomobil satışıyla benzer otomobillere göre Türkiye’nin son 7 yıllık benzin tüketimine eşdeğer 15 milyon litre akaryakıt tasarrufu sağlarken, 41 milyon ton daha az CO2 salımı gerçekleşmesinde başrolü oynadı.

 

Toyota, sürdürülebilir ulaşım için kısa ve orta vadede “hibrit” teknolojisini çözüm olarak görüyor. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve böylece CO2 salımını en aza indirme yönündeki çalışmalara 1970’li yıllarda başladığını belirterek “Ulaşım sektörü tüm dünyadaki CO2 salımının önemli bir kısmını oluşturuyor. Çevre konusunda geliştirilen teknolojiler ile öncü ve lider konumunu sürdüren Toyota ayrıca, çevreyi kirleten değil havayı temizleyen otomobiller üretmek için çalışıyor. Ürün tasarımı ve geliştirilmesinden geri dönüşüme kadar tüm sürecin kontrol altında tutulması için de programlar geliştiriyor. Toyota olarak hedefimiz hibrit teknolojisini 2020 yılından sonra tüm otomobillerimize uygulamaktır” dedi.

 

Bugün yoğun İstanbul trafiğinde yakıt maliyetlerinden kaynaklı senede yaklaşık 4 milyar TL’nin istenmeden israf edildiğini de sözlerine ekleyen Bozkurt şunları söyledi;

‘Toyota markası için “çevre” en öncelikli konuların başında gelmektedir. Gelecekte çevre dostu araçların tercih edilme kriterlerinde ilk sırayı alacağına da inanıyoruz. Toyota hibrit teknolojisini bugüne kadar başarıyla uygulamış ve uygulamayı sürdürmektedir. Toyota, akıllı ulaşım sistemleri, güvenlik sistemleri ve yüksek kapasiteli lityum–air batarya gelişimine yönelik çalışmalarına da devam etmektedir.”

 

Toyota’nın çevreci otomobil teknolojisi

 

Toyota, enerji yoğunluğunu maksimize edecek sistemler ile kablosuz pil şarj sistemi testlerine aralıksız devam ederken, yakıt hücreli motor teknolojileri üzerinde de yoğun bir çalışma sürdürüyor.  Bunun son örneği olarak,  hidrojen yakıt hücreli otomobillerin gelişimine öncü olarak hibrit FCV konseptinin 2015 yılında yollarda olması planlanıyor. FCV konsept sadece su buharı üreten, dünyanın en yüksek güç yoğunluğuna sahip 4 kapılı sedan otomobili olacak.

Toyota, yakın gelecekte fosil yakıtların hala ana enerji kaynağı olacağı düşüncesinden hareketle mevcut ürün gamındaki dizel ve benzinli motorlarının verimliliğini geliştirmeyi de sürdürüyor. Toyota, konvansiyonel yakıt  kullanılan motorlarda performans ve sürüş keyfinden taviz vermeden yakıt tüketimi ve egzoz gazı emisyonunun minimuma düşürülmesini hedefliyor.

Haberin Devamı

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com