Arçelik A.Ş. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Müşteri memnuniyetini sağlamayı bir yaşam biçimi haline getirmiş olan Arçelik A.Ş., kuruluş içerisinde, planlama, tasarım, işletme, bakım ve geliştirme dahil olmak üzere, müşteriye sunulan ürün ve hizmetlerle ilgili müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik kılavuz bilgileri sağlayan uluslararası bir standart olan ISO 10002 Belgesi’ni almaya hak kazandı.

arcelik_as_iso_10002_belgesi_manset

Arçelik A.Ş. müşteri memnuniyeti politikası, satış sonrası hizmet sürecinin müşterilerle paylaşılması, bu sürecin hedef, yetki ve sorumluluklarının tanımlı olması gibi tüm gereklilikleri yerine getirerek Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya layık görüldü.

Arçelik A.Ş. adına sertifikayı teslim alan Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetler Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, Arçelik olarak yarım asrı geçkin bir süredir müşterileri ile bir aile olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti ve “Yaygın servis ve bayi ağımız sayesinde müşterilerimiz ile sürekli temas halinde olmak, onların seslerini dinlemek, en çok önem verdiğimiz ve üzerinde fazlasıyla hassasiyet gösterdiğimiz bir konudur. Müşteri memnuniyeti temeline dayandırdığımız çalışma felsefemizi ve bu esasa göre şekillendirdiğimiz iş süreçlerimizi, bugün burada SGS’nin uluslararası deneyimiyle, ISO 10002 belgesini alarak dünya standartlarında taçlandırmış oluyoruz. İnanıyorum ki Arçelik ailesinin en önemli ferdi olan müşterilerimizin, bugünden itibaren markalarımız ile olan deneyimlerinden kaynaklı memnuniyetleri ISO 10002 standardı sayesinde daha üst seviyelere ulaşacaktır” dedi.

Arçelik A.Ş. Müşteri Memnuniyeti politikası doğrultusunda müşterilerinin istek ve önerilerini Çağrı Merkezi, e-posta, web siteleri, mektup, sosyal medya, bayi kanalı üzerinden tek bir bilgi havuzunda toplamaktadır. Bu kayıtlar, müşteri odaklı yaklaşım ile yasal düzenlemelere uygun olarak, objektif, adil ve gizlilik içinde ele alınmakta, değerlendirilmekte ve sürekli olarak iyileştirilmektedir. Ana ilkesi olan mükemmel müşteri deneyimini yaşatmaya paralel olarak tüm süreçler yönetim sistemine entegre edilerek yönetim hedefleri bu sistemden takip edilmektedir.

Ticari ya da ticari olmayan tüm faaliyetler için etkili ve verimli bir şikayet ele alma sürecinin kurulumu ve geliştirilmesi için rehberlik sunan ISO 10002, kuruluşa, onun müşterilerine, şikayet sahiplerine ve diğer ilgili gruplara fayda sağlamaktadır. Kuruluşun saygınlığını, memnuniyetsizlikleri giderme yeteneğini arttırmakta ve müşteri geri bildirimlerine dayanarak ürün kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Bu haberi PDF olarak indirmek için tıklayın>> arcelik_as_iso_10002_belgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Enflasyon marka algılarını da etkilemiş

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…