Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin kapalı gişe sahnelenen “Seslerle Anadolu” müzikli oyunu, halkın havayolu AnadoluJet’in ulaşım sponsorluğunda Trakya turnesine çıkıyor. AnadoluJet ve Ankara Devlet Opera ve Balesi işbirliğinde 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde Tekirdağ ve Çorlu’da sergilenecek müzikli oyunu, halkımız ücretsiz olarak izleyebilecek.

 

AnadoluJet_Seslerle_Anadolu_poster

 

Gücünü halkından alan AnadoluJet, sosyal sorumluluk projeleri ile kültür ve sanata desteğini her fırsatta sürdürmeye devam ediyor.

 

Üç yıldır AnadoluJet’in ulaşım sponsoru olarak katkıda bulunduğu Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin “Seslerle Anadolu” adlı eseri binlerce yıllık tarih ve kültürümüzü, Anadolu’nun türküleri ve danslarıyla harmanlayarak anlatıyor. Anadolu tarihi, kendi topraklarından çıkan ritim ve ses ile farklı bir anlam kazanıyor. Yurtiçi ve yurtdışı temsillerinde büyük beğeni toplayarak geniş kitlelere ulaşan eserin, araştırma ve metni Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan, beste ve türkü düzenlemesi ise Ali Aykaç tarafından yapıldı.

 

AnadoluJet ve Ankara Devlet Opera ve Balesi işbirliğinde, AnadoluJet’in ulaşım sponsorluğunda 14 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20:00’de Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Tesisleri, Piramit Salon’da; 15 Aralık 2013 Pazar günü saat 20:00’de ise Çorlu Kapalı Spor Salonu’nda sahnelenecek olan “Seslerle Anadolu” müzikli oyunu, halka açık olacak ve ücretsiz izlenebilecek. AnadoluJet ile Devlet Opera ve Balesi’nin bu sanat ziyafetine tüm halkımız davetlidir.

 

Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Tekirdağ ve Çorlu Belediyeleri, Tekirdağ ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odaları, Çorlu Kaymakamlığı ve Namık Kemal Üniversitesi’nin katkılarıyla sahnelenecek Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin müzikli oyunu Seslerle Anadolu, Anadolu’yu bir uçtan diğer ucuna bağlayan AnadoluJet’le bütünleşerek tüm Anadolu’ya ulaşmayı amaçlıyor.

 

AnadoluJet hakkında ayrıntılı bilgiye www.anadolujet.com resmi internet sitesinden veya 444 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…