Alüminyum sektörünün en önde gelen derneği TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği tarafından da desteklenen Aluexpo 2013 İhtisas Fuarı, sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen 31 ülkeden 150 yabancı firma ve farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen 159 yerli firmayı bir araya getiriyor. 20.000 m² lik fuar alanında yaklaşık 8700 m² net stand alanında sergileme yapılacak olan Aluexpo 2013 fuarına yerli ve yabancı 10.000 in üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

 

Fuar; dernekler, üniversiteler ve sektörel yayınların da aralarında yer aldığı 48 kuruluş tarafından destekleniyor. Alüminyum sektörünün Türkiye’deki tek, Avrasya Bölgesi’nin de en önemli fuarı olan “ALUEXPO”, ülkemizin önde gelen üreticilerine, alüminyum ürünlerinin kullanıldığı inşaat, otomotiv, ambalaj, gıda ve içecek, havacılık ve savunma, ulaştırma, denizcilik, kimya vb alanlarda faaliyet gösteren tüm firmalara, tasarımcı, mimar ve mühendislere;  birincil alüminyumdan, yarı bitmiş ve bitmiş her türlü alüminyum ürüne kadar tüm ihtiyaçları, alüminyum yapı sistemleri ile cephe ve çatı kaplama malzemelerini ve her türlü mühendislik uygulamalarına alüminyum çözümleri tanıtma fırsatı sunuyor..

 

Alüminyum ürünlerin yanı sıra ülkemizin ve dünyanın önde gelen tedarikçi firmalarının sergilediği alüminyum üretiminde kullanılan en yeni teknolojilerle üretilmiş makina, ekipman, hammadde ve sarf malzemeleri ALUEXPO’ da alıcılarıyla buluşuyor.

 

Alüminyum sanayinin temsilcisi TALSAD fuarın en büyük destekçisi !!

Açılış töreninde sektördeki gelişmelere ilişkin görüşlerini aktaran TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar; “ Sektörümüz geçmiş yıllarda ortalama yüzde 10-15 civarında istikrarlı bir büyüme gösterdi. Alüminyumun en fazla kullanıldığı sektörler olan otomotiv, beyaz ve kahverengi eşya üretimindeki artış, büyümedeki temel etkenlerden olmakla beraber, sektörümüz yükselen bir trendle alüminyum yarı ürünlerini (ara malı) ve çeşitli diğer ürünleri başta Avrupa olmak üzere dış pazarlara da artan bir oranda ihraç ederek önemini ve gelişmesini gün geçtikçe arttırıyor” dedi.

 

TALSAD Başkanı Ali Kibar: “Türkiye, alüminyum sektörü için önemli bir üretim merkezi oldu. Bunda Aluexpo fuarlarının rolü çok büyük”

ALUEXPO Fuarı’nın, Türk alüminyum sektörünü aynı çatı altında toplayan ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli fuarı olduğunu belirten Kibar; ALUEXPO’nun, dünyada profil ihracatında 7. sıraya, yassı ürün ihracatında ise 12. sıraya yükselerek çok önemli bir üretim merkezi konumuna ulaşan Türk alüminyum sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük ve ülkemizdeki tek tanıtım platformu olduğunu belirtti. Açıklamasında TALSAD’ın faaliyetlerine de değinen Kibar, “TALSAD olarak, ülkemizin hemen her bölgesinden 90 üyemizle Türk alüminyum sektörünü yurtiçinde ve yurtdışında fuarlar, bilimsel toplantılar başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle temsil ediyor, yurtiçi ve yurtdışında Avrupa Alüminyum Birliği’nin katkıları ile inceleme gezileri organize ediyor, konferans ve seminerler düzenliyor ve sektörümüzdeki gelişmeleri üyelerimizle ve alüminyum sektörüyle bire bir ilişkisi olan taraflarla paylaşıyoruz” diyerek, ALUEXPO ve Alüminyum Sempozyumunu da bu gayelerle desteklediklerini ifade etti.

 

 

Alüminyum sektörünün uzmanları “6. Alüminyum Sempozyumu” nda buluşuyor…

Aluexpo 2013 fuarı ile eş zaman ve mekânda, TALSAD, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenen, endüstri, akademik dünya ve STK temsilcilerini bir araya getiren 6. Alüminyum Sempozyumu’nda sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler, masaya yatırılan alüminyum sektörüyle ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunacak. Alüminyum sektörü ve alüminyum ürünleri ile ilgili bilimsel, teknolojik ve ticari görüşlerin birinci ağızdan paylaşılacağı sempozyumun fuar ile eşzamanlı ve aynı mekânda yapılması da ziyaretçilerin bu eşsiz öğrenim fırsatından yararlanmasına olanak sağlayacak. Sempozyum, alüminyum sanayi sektörünü akademik dünya ile aynı platformda buluşturarak, alüminyum sektörünü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlıyor.

 

Ziyaretçi çalışmaları kapsamında Alım  Heyetleri oluşturuldu…

Yurtdışı tanıtım faaliyetleri ve uluslararası ziyaretçi profilinin arttırılması amacıyla, Ekonomi Bakanlığı’nın yurt dışı Alım Heyetleri programı kapsamında verdiği destek ile alüminyum sektörünün hedeflediği Avusturya, Almanya, Bosna Hersek, BAE, Cezayir, Fas, Hollanda, Irak, İran, İsrail, Karadağ, Lübnan, Libya, Makedonya, Mısır, Umman, Ukrayna, Ürdün, Rusya ve Sırbistan’ı içeren 20 ülkeden sektörel ziyaretçileri içeren alım heyetleri oluşturuldu. Programa dahil olan delegelerin talepleri doğrultusunda fuar süresince, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler arasında İMMİB’in koordinatörlüğü altında ikili görüşmeler de düzenlenecek.

 

HM Ankiros Fuarcılık’tan uluslararası ziyaretçilere destek!

Aluexpo 2013’ün organizatörü Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. fuarın uluslararası piyasada görünürlüğünü arttırmak amacıyla, yurtdışı ziyaretçi çalışmalarına ağırlık vermekte; programa dâhil olan ziyaretçilerin konaklama giderlerini kendi bütçesinden karşılayarak fuarı ziyaret etmelerini amaçlıyor.

 

Ücretsiz otobüs tahsisi…

Aluexpo Fuarı’nın gelişiminde büyük önem arz eden ziyaretçilerin memnuniyetini sağlama anlayışı ile bölgesel ziyaretçi çalışmaları kapsamında, ülkemizdeki birçok ilden Organize Sanayi Bölgeleri ile alüminyum üretiminin yoğun olduğu bölgelerden, fuarı ziyaret etmek isteyenler için ücretsiz otobüsler tahsis edildi.

 

Fuara ulaşım ve ziyaret saatleri

Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelecek ziyaretçiler için fuara giriş; ücretsiz olup, sadece davetiye ile mümkündür. Alüminyum sektörü ile doğrudan ilgisi olan ziyaretçilere fuar alanı girişinde davetiye temin edilecektir. Aluexpo 2013  fuarı aşağıda belirtilen gün ve saatlerde ziyaret edilebilir.

 

3 Ekim                    10.00 – 18.30

4-5 Ekim                                10.00 – 18.30

6 Ekim                    10.00 – 17.30

 

Açılış töreni 3 Ekim 2013 Perşembe günü saat 11.00’de İstanbul Fuar Merkezi ana fuaye alanında gerçekleştirilecektir. Fuar alanının İstanbul Atatürk Havalimanı’na yakın olması dolayısıyla, yurt dışından veya şehir dışından uçak ile gelen ziyaretçi ve katılımcılar, İstanbul Fuar Merkezi’ne kısa bir sürede varabilecekleri gibi; metro hattını kullanarak da kolayca ulaşabilirler. Aynı zamanda fuar süresince fuar alanına aşağıda belirtilen noktalardan ücretsiz servisler de sağlanacaktır.

 

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Geliş

Kalkış: 10:00 – 10:30 – 11:00 – 11:30

Dönüş: 16:00 – 17:00 – 17:30 – 18:00

Bakırköy Deniz Otobüsü İskelesi

Kalkış: 09:30 – 10:15

Dönüş: 17:30 – 18:30

Dünya Ticaret Merkezi Metro Durağı

09:00 – 19:00 saatleri arasında 20 dakika ara ile ring seferleri düzenlenecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…