Hava süspansiyon körüğü üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş, İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine otomotiv yan sanayinde önemli tecrübeleri olan Fatoş Hüseyinca’yı getirdi.

Fatoş Hüseyinca
Fatoş Hüseyinca

Dünyanın dört bir yanında üretim tesisleri bulunan, 80’den fazla ülkede ürünleri satılan, bağımsız yedek parça grubunda dünyanın en geniş ürün gamına sahip şirketler grubu olan Aktaş Holding’in İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini otomotiv sektörünün yakından tanıdığı isimlerden bir tanesi olan Fatoş Hüseyinca üstlendi.

Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Hüseyinca, mezuniyet dönemi sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. Eğitim sürecini tamamladıktan sonra Philip Morris, Gallaher ve İnci Akü gibi birçok uluslararası firmanın İnsan Kaynakları yöneticiliğini yaptı. Kariyerinde Amerikan Hava Kuvvetleri bünyesinde yaptığı insan kaynakları uygulamaları da yer alan Hüseyinca birçok sosyal projede de yer alarak özellikle gençlerin gelişimine yönelik katkılar koydu.

Profesyonel çalışmalarının dışında Peryön gibi birçok derneğe de üye olan Fatoş Hüseyinca aynı zamanda yelken sporunda da iddialı yöneticilerden.
Aktaş’ta aldığı sorumluluk nedeni ile büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Fatoş Hüseyinca; “Birçok uluslararası şirkette aktif olarak yöneticilik pozisyonlarında yer aldım. Aktaş hem kuruluşundan bugüne yarattığı hikayesi ile hem de 6 kıtaya yayılmış faaliyet alanı ile kendi sektöründe önemli bir güç. Bu gücün vereceği enerji ile önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…