Sürdürülebilirlik anlayışıyla yapı malzemeleri sektöründe lider ve öncü rol üstlenen Akçansa, Türkiye’de en yaygın kullanılan çimento tipi olan CEM I 42.5R ve birçok prestijli projede tercih edilen çevreci ürünü Safkan Çimento için ‘Çevre Etiketi’ almaya hak kazandı.

Akçansa, sürdürülebilirlik ve çevre politikasının bir sonucu olan bu gelişmeyi, ilk kez Swissotel’de gerçekleşen Yeşil Binalar Zirvesi’nde duyurdu.

Alman İnşaat ve Çevre Kurumu IBU tarafından verilen Çevre Etiketi, ürünlerin tüm yaşam döngüsündeki çevre performansını gösteren bir beyan olarak kabul ediliyor.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, ürünlerin tüm yaşam döngüsündeki çevre performansını gösteren uluslararası bir sembol olan Çevre Etiketi’ni almaya hak kazanarak, sürdürülebilirlik ve çevre politikasının altını bir kez daha çizdi.

Akçansa, Türkiye’de köprü, baraj, konut, altyapı gibi projelerde sıkça kullanılan çimento tipi CEM I 42.5R ve birçok prestijli projede tercih edilen inovatif ürünü ‘Safkan Çimento’yu, bundan böyle Alman İnşaat ve Çevre Kurumu IBU tarafından verilen Çevre Etiketi ile pazara sunacak. Çevre Etiketi, ürünlerin tüm yaşam döngüsündeki çevre performansını gösteren bir beyan olarak kabul ediliyor.

Sürdürülebilirlik anlayışıyla çimento sektöründe liderlik rolü üstlenen ve sektörde ilk sürdürülebilirlik raporlaması yapan şirket olan Akçansa, Çevre Etiketi ile ürünlerinin çevre performansını bütünsel bir yaklaşımla şeffaflık politikası kapsamında ortaya koydu.

Yeşil Bina Zirvesi’nde ÇEDBİK’in sürdürülebilirliğe olan katkılarından dolayı teşekkür ödülü takdim ettiği Akçansa’nın, sürdürülebilirlik ve çevre politikasının bir sonucu olan bu gelişme, ilk kez şirketin sponsorluğuyla 21-22 Şubat’ta Swissotel’de gerçekleşen Yeşil Binalar Zirvesi’nde kamuoyuna duyuruldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

5 Büyük sektörden 20,8 milyar dolar ihracat

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) düzenlediği ‘Dernekler Buluşması’ Mobilya Aksesuar Sanayicileri…