Yeni milli takım formaları yeni nesil futbol severlerin tutku, gurur ve vizyonundan ilham alıyor.  Federasyon formaları önceki adidas formalarına göre yüzde 40 daha hafif.

MESSI
MESSI

adidas, dünyanın önde gelen yedi milli futbol federasyonunun 2014 FIFA World Cup BrazilTM’de giyecekleri formaları tanıttı. Formalar taraftarlara “renklerinle parla ya da karanlıkta kaybol” mesajını veriyor.

adidas’ın Arjantin, Kolombiya, Almanya, Japonya, Meksika, Rusya ve İspanya milli takımları için geliştirdiği, bugüne kadarki en hafif formalar aynı zamanda ileri teknolojiyi de temsil ediyor. Formaların daha hafif olmasını ve vücuda daha iyi oturmasını sağlayan adizero teknolojisi ile üretilen milli takım formaları, oyuncuların sahada daha hızlı ve daha rahat hareket edebilmesini mümkün kılıyor. Takım formalarında aynı zamanda, yeni nesil futbol severlerden esinlenilen göz alıcı desenlere de yer veriliyor.

2012 milli takım formalarına göre, yüzde 40 daha hafif olan 2014 FIFA World Cup BrazilTM federasyon formaları, bugüne kadar adidas tarafından üretilen en hafif formalar olma özelliğini taşıyor. Üstün adidas teknolojileri sayesinde formanın ana bölümlerinden olan yaka ve manşetlerin yanı sıra milli federasyon armalarının, hatta adidas’ın ikonik üç bandının dahi ağırlığı azaltıldı. Şortlar da yüksek nefes alabilirlik ve daha hafif bel kısmı için yeni dokuma hafif kumaştan üretildi. Bu yenilikler, Brezilya’da, dünyanın en iyi oyuncularına ekstra hareket özgürlüğü ve konforun yanı sıra, esneklik ve dayanıklılık da sağlayacak.

Germany
Almanya

adidas, formaları tasarlarken her ülkenin yeni nesil gençlerine ülkelerinin en çok hangi özelliği ile gurur duyduklarını sordu. Formaların tasarımında da gençlerle yapılan bu görüşmeler baz alındı. Güçlü ulusal gurur, tarih zenginliği ve umut ile dolu olan bu geri bildirimler, her ülkede vatanseverlik ve tutkuyu ateşleyecek nefes kesici forma tasarımlarına dönüştürüldü. Sürecin her bir federasyon için tekrarlanması sonucunda ortaya, Rus kozmonotların 1960’lı yıllardaki ilham verici başarılarından Meksika sanatı ve Arjantin’in bağımsızlığına kadar uzanan yedi farklı hikaye ve tasarım çıktı.

Arjantin: Forma ilhamını Arjantin’in en önemli kurtarıcılarından ve Güney Amerika’nın en büyük kahramanlarından biri olan General Manuel Belgrano’nun yarattığı ilk bayraktan alıyor. Bağımsızlığı ile büyük bir gurur duyan Arjantin, bugün ülkeyi geleceğe taşımak için gençlerine güveniyor.

Kolombiya: Rengiyle daha huzurlu bir Kolombiya imajı çizen formanın, grafik tasarım unsurları Kolombiya’ya özgü geleneksel sombrero vueltiao şapkasından alındı. Renkli formanın arkasında yazılı olan “ülkemiz için birlik” anlamına gelen “#unidosporunpais”, her yaştan Kolombiyalıyı birleştiren güç ve ülkeye duyulan sevgiye işaret ediyor.

 

Almanya: Yeni Alman forması ilhamını abartısız bir ihtişam hissi ile kalite ve çalışkanlığa verilen değerden alıyor. Alman halkı, milli takımını da ulusun sahip olmakla gurur duyduğu lider endüstriyel mimarisi ile eşdeğer görüyor. Almanya Milli Takımı da, bu abartısız mükemmeliyet ve zekanın en kusursuz elçisi olarak öne çıkıyor.

 

Japonya: Güç kaynağını anımsatan grafik teması, takımın kuvvetini temsil ediyor ve sahadaki 11 oyuncuyu simgeleyen, 11 hatlı bir türbinden esinleniyor. Formanın sırt kısmındaki bant Japon el yazısını temel alırken, formanın omuzlarını çevreleyen bantlar ise takımın sağlam bağlarını ve ruhunu temsil ediyor.

 

Meksika: Meksika forması, Meksika’nın sanat becerisi, geleneksel güreş sporu ve Meksika kırsalının “varını yoğunu ortaya koyma”ya dayalı tavrından ilham alıyor. Yeni forma, cesur, yaratıcı ve Meksika’nın taze kanı olarak görülen, onları dünyanın en büyük turnuvasında temsil edecek yeni kahramanları tarafından giyilecek zorlu bir “süper kahraman” tarzını yansıtıyor.

 

Rusya: Forma, ülkenin uzay keşfi konusundaki başarılı geçmişinden ve başta Moskova’daki Kozmonotik Anma Müzesi’nde sergilenenler olmak üzere, Rus kozmonotların 1960’lı yıllardaki başarılarından ilham alıyor. Tasarım, Rusya’nın ulusal başarılarından duyduğu gururu belgelerken, Rus halkının birlik olduğunda her şeyi başarabileceği hissini de veriyor.

İspanya: Formanın kırmızı rengi İspanyol halkını aynı şemsiye altında birleştirirken, altın rengi parıltılar İspanyol futbolunun altın çağını sembolize ediyor. Son yıllardaki başarılarıyla ülkenin gururu olan takım, İspanyol gençleri için rol modelleri oluşturuyor.

Yedi ulusal federasyon takımının formaları 18 aylık bir süreçte tasarlanarak kapsamlı testlerden geçirildi. Avrupa ve Latin Amerika’nın dört bir yanından profesyonel futbolcular, dayanıklılık, tutarlılık ve sürdürülebilirliğin yanı sıra eşsiz bir performans ve hafiflik sağlamak üzere tasarlanan formaları oluşabilecek her türlü saha koşulları ve oyun baskısı altında test etti.

Milli takım formalarının tanıtımı, Brezilya temalı Samba Koleksiyonu’nun tanıtımının ardından, adidas’ın “All in or Nothing” 2014 FIFA World Cup BrazilTM  kampanyasındaki bir sonraki adımı oluşturuyor. Dünyanın en büyük futbol etkinliği olan 2014 FIFA World Cup BrazilTM  , adidas’ın en ileri teknolojiye sahip forma, aksesuar ve kramponlarının sergilendiği, en üst düzey platform olma özelliğini taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…