Hava ulaşımına köklü bir değişiklik getirecek olan, ultra modern yeni nesil Boeing 787 Dreamliner’ın Türkiye’deki ilk tarifeli seferi, Thomson Havayolları tarafından Dalaman Havaalanı’na gerçekleştirildi. Bu özel uçuşa Çelebi Hava Servisi tarafından hizmet verildi.

B_787_Dreamliner (3)

Londra’dan direkt uçuşla Dalaman’a saat 13.25’te inen Thomson Havayolları’na ait Boeing 787 Dreamliner, havaalanı görevlileri ve havacılık tutkunları tarafından karşılandı.

“Bu yeni nesil uçakla uçuş gerçekleştiren ilk İngiliz havayolu şirketi” olan Thomson Havayolları, Dalaman uçuşunu; havayolu standartları gereği, uzun menzilli uçuşlar öncesi kısa ve orta menzilli rotalarda hizmet verilmesi kuralı kapsamında gerçekleştirdi.

Havada konfor dönemi
Thomson 787 Dreamliner, uçak içinde sağladığı daha iyi ve konforlu koşulları ile jet-lag etkisini azaltıyor; yolcuların uçuş sonrasında daha önce görülmeyen bir şekilde rahatlamış ve yenilenmiş hissetmelerini sağlıyor. Ayrıca aynı boyutlardaki uçaklardan çok daha uzak mesafelere uçabilen Thomson 787 Dreamliner, %20 daha az yakıt kullanımı ile de daha çevreci bir uçak olma özelliği taşıyor.

Tatilleri uçakta başlıyor
Thomson Havayolları Uçuş Harekâtı Müdürü John Murphy, yaptığı açıklamada; “Thomson 787 Dreamliner’ın tanıtılması, tatil deneyiminin daha modern hale getirilmesi yolunda önemli bir mihenk taşıdır. Bu nedenle bu yaz, kısa ve orta menzilli uçuşlarda müşterilerimizden bazılarına bu yenilikçi uçaktan yararlanma şansı verdiğimiz için mutluluk duyuyoruz. 787’nin sunduğu uçuş deneyimi, müşterilerimizin eşsiz tatillerinin daha uçağa adım atar atmaz başlamasını sağlamaktadır. Ayrıca, genişletilmiş uçuş alanı ile 787 Dreamliner, Thomson müşterilerine heyecan verici yeni tatil rotaları sunmaktadır” dedi.

Yeni nesil uçağa ÇHS hizmet verdi
Çelebi Hava Servisi A.Ş. Genel Müdürü M. Koray Özbay ise yaptığı açıklamada; “Bu çok özel yeni nesil uçağı Dalaman’da görmekten ve hizmet vermekten büyük memnuniyet duyduk. Thomson Havayolları, her yıl İngiltere’den çok sayıda turisti Dalaman’a getiren ve yerel turizmimizi desteklemede son derece önemli rol oynayan bir partnerdir” şeklinde konuştu.

Thomson 787 Dreamliner, 291 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Premium sınıfı 2-3-2 düzeninde, 96.52 cm koltuk aralığına sahip 47 koltuktan oluşuyor. Thomson 787 Dreamliner’in Ekonomi sınıfı ise 3-3-3 düzeninde 244 koltuktan oluşuyor ve 83.82 cm ile 86.36 cm koltuk aralığı alternatifleri ile sektörde lider konumunda bulunuyor.

Thomson ve First Choice’un havayolu şirketi olan Thomson Havayolları, Mayıs 2015 tarihine kadar toplamda sekiz adet Boeing 787 Dreamliner teslim alacak. Thomson’ın ilk uzun menzilli Dreamliner uçuşları ise; 8 Temmuz 2013 tarihinde Manchester’dan Florida’ya ve Glasgow’dan Cancun’a gerçekleştirilecek.

Thomson’ın 27 Haziran 2013 tarihinde Antalya’ya gerçekleştireceği Türkiye’deki ikinci orta menzilli 787 Dreamliner uçuşuna da Çelebi Hava Servisi hizmet verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…