Connect with us

ENERJI

ExxonMobil’den Geliştirilmiş Çok Amaçlı Mobil SHC 600 Yağları

Yayın tarihi

-

Yeni Mobil SHC 600 Serisi, Zor Koşullarda Çalışan Ekipmanlara En İyi Korumayı Sağlıyor

•    Mobil SHC 600 Serisi yağlar, rakip madeni yağlara göre altı kata kadar daha uzun hizmet ömrü sağlayabiliyor.
•    Mobil SHC 600 Serisi, üstün düşük sıcaklık akışkanlığı ve korozyon önleyici özellikler sunuyor.
•    Dünya çapında fabrika dolumu ve servis dolumu için SEW-Eurodrive onaylıdır.

İSTANBUL (6 Aralık 2011) – Exxon Mobil Corporation’a ait ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties Company, yeni nesil Mobil SHC 600 Serisi yağlarının lansmanını duyurdu. Bu yüksek performanslı sentetik dişli, sirkülasyon ve yatak yağları, programsız duruşları azaltmak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak üzere demir çelik sanayine, petrol ve gaz işletmecilerine ve zorlu ortamlarda faaliyet gösteren diğer sanayi kuruluşlarına yardımcı olmak için yüksek performanslı sentetik yağ markası Mobil SHC ürün gamına eklendi.

Mobil SHC markalı yüksek performanslı sentetik yağlara en son katılan Mobil SHC 600 Serisi yağların formülü, geleneksel yağlara karşı bir dizi performans avantajı sağlamak üzere ustalıkla geliştirildi. Gelişmiş sentetik bazyağları ve patentli katık sistemini içeren en son Mobil SHC teknolojisini barındıran yağlar, rakip madeni yağ bazlı dişli ve yatak yağlarından altı kata kadar daha uzun hizmet ömrü sağlayabiliyor.

Mobil SHC 600 yağları, aynı zamanda düşük sıcaklıklarda çalıştırma ve işletime olanak veren olağanüstü düşük sıcaklık akışkanlı ve ekipman koruması için paslanma ve korozyona mükemmel dayanım gösteriyor. Ayrıca Mobil SHC 600 Serisi yağların çok amaçlı potansiyeli, şirketlerin toplam yağ stoklarını azaltmasını sağlayabiliyor, ilave maliyet tasarrufu ve depolama avantajları sağlayabiliyor.

ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties Company, Mobil SHC küresel marka müdürü Michael J. Hawkins, “Mobil SHC 600 Serisi, 40 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana olağanüstü performans ve üstün ekipman koruması ile eş anlamlı olmuştur ve küresel ticari ve endüstriyel pazardaki pek çok başarılı şirketin sentetik yağ seçimi haline gelmiştir,” dedi. Hawkins şöyle devam etti: “Yeni nesil Mobil SHC 600 Serisi, olağanüstü performans, üstün ekipman koruması ve daha uzun yağ değiştirme aralıkları sağlamak üzere geliştirilmiştir ve müşterilerimizin üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaktadır.”

Mobil SHC 600 Serisi yağlar, Flender dişli kutularında kullanılmak üzere Siemens’i de içeren 500’den fazla önde gelen ekipman üreticisi tarafından, 1.800’ün üzerinde uygulama için tavsiye ediliyor.  Ayrıca geliştirilmiş yağlar, dünya çapında fabrika dolumu ve servis dolumu olarak kullanılmak üzere önde gelen dişli kutusu üreticisi SEW-Eurodrive tarafından onaylandı.

Kapsamlı laboratuar testleri ve dünyanın lider ekipman üreticilerinden bazıları ile gerçekleştirilen hizmet içi testler sayesinde geliştirilen Mobil SHC 600 Serisi yağlar, geleneksel yağlar ile karşılaştırıldığında yüzde 3,6’a kadar daha yüksek enerji tasarrufu sergiliyor. Aynı zamanda, sistem bileşenleri ve normalde madeni yağ kullanan ekipmanların malzemeleri ile tam uyum içinde olup, bakım profesyonellerinin geçiş sürecindeki ekipman sorunlarını en alt düzeye indirmesine yardımcı oluyor.

Geliştirilmiş Mobil SHC 600 serisi, yakın zamanda lanse edilen yüksek performanslı, tam sentetik endüstriyel dişli yağları Mobil SHC Gear Serisi’ni içeren ExxonMobil’in kapsamlı Mobil endüstriyel yağlar yelpazesini daha da genişletti ve üstün koruma ve olağanüstü performans sağlamak üzere geliştirildi.

Mobil SHC 600 gibi Mobil SHC markalı sentetik yağlar hakkında veya diğer herhangi bir Mobil markalı ürün ve hizmet ile ilgili daha fazla bilgi için www.mobilindustrial.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil, Mobil 1 ve enerji verimliliği tasarımı, Exxon Mobil Corporation veya iştiraklerinden birinin ticari markalarıdır.

*Enerji verimi yalnızca sıvı performansının dişli uygulamalarında aynı viskozite sınıfındaki geleneksel referans yağlarla karşılaştırılmasıyla ilgilidir. Kontrol altındaki koşullarda, bir sonsuz dişli kutusunda test edilen referans yağ ile karşılaştırıldığında, kullanılan teknoloji, referansa göre verimde yüzde 3,6’ya kadar bir artış sağlar. Verimlilik artışları çalışma koşullarına ve uygulamaya göre değişir.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ENERJI

1 Milyon dolarlık sürdürülebilir enerji yatırımı

Yayın tarihi

-

Yazar:

Garip Sahillioğlu

Avrupa Yakası’nın en büyük GES (Güneş Enerji Santrali Sistemi) projesi, Mars Logisticsin yaklaşık 1 milyon dolarlık yatırımı ile hayata geçiyor. Proje ile Hadımköy Lojistik Merkezinin 12.098 metrekarelik çatı alanı güneş panelleri ile kaplanacak.

Mars Logistics, yaklaşık 1 milyon dolarlık yatırım yaparak Avrupa Yakası’nın en büyük GES (Güneş Enerji Santrali Sistemi) projesini hayata geçiriyor. Hadımköy Lojistik Merkezi’nin 12.098 metrekarelik çatı alanının güneş panelleri ile kaplanacağı projede 4914 adet fotovoltaik güneş paneli kullanılacak. Çatı Üstü Güneş Enerji Santralinin kurulu gücü ise 2 MW olacak ve yıl boyunca 2,5 MWh/yıl elektrik üretebilecek. Avrupa Yakası’nın en büyük GES projesi ile üretilecek elektrik enerjisinin tesis genelinde kullanılması planlanıyor. Doğaya saygılı iş yapma anlayışı ile sürdürülebilir projeler üretmek hedefleri ile yapılan araştırmalar neticesinde başlanan projenin 1 Ekim 2020 tarihinde bitmesi ve kullanıma hazır hale gelmesi bekleniyor.

Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu, projenin birden çok amaca hizmet edeceğini belirterek, “Hadımköy Lojistik Merkezi Çatı Üstü Güneş Enerji Santrali, Hadımköy Lojistik Merkezi’nin inşaatından itibaren gündemde olan ve 2019 yılı itibariyle stratejik eylemlerimize dahil ederek hayata geçirdiğimiz, aynı zamanda küresel sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden de birden çok amaca hizmete edecek tesis, küresel kalkınma hedefleri, sürdürülebilirlik projelerimiz ve yaşam döngüsü bakış açımızla şekillendi.” dedi.

Yılda 94.469 adet ağaç kurtarılacak

Projenin, doğadaki olumlu etkilerini kısa vadede göstereceğine dikkat çeken Garip Sahillioğlu, “Projeyi, yenilenebilir enerjinin genel avantajlarının yanı sıra, çevreyi fosil enerji teknolojilerine göre çok daha az etkileyen temiz enerji kaynağı olması, sonsuz enerji kaynağı üretmesi, sera etkisi ve küresel ısınmaya pozitif etkileri nedeniyle tercih ettik. Proje kapsamında üretilecek elektriğin karşılığı olarak yıllık 1.133,63 ton karbondioksit kurtarılacak ve yıllık 94.469 adet, 25 yıl sonunda ise 2.361.725 adet ağaca karşılık emisyon azaltımı olacak.” ifadelerini kullandı.

Proje Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Hizmet Edecek

Hayata geçirecekleri proje ile Birleşmiş Milletler’in belirlemiş olduğu 17 hedeften oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan toplam 7 amaca hizmet etmiş olacaklarını belirten Sahillioğlu, “Bu proje ile Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından direkt olarak “Erişilebilir ve Temiz Enerji” ile “İklim Eylemleri” amaçları ve dolaylı olarak ise “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme”,  “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı”, “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları”, “Sorumlu Üretim ve Tüketim” ve “İşbirliklerini Geliştirme” amaçları ile birlikte toplam 7 amaca hizmet etmiş olacağız.” dedi.

Sürdürülebilirlik Yatırımları Devam Edecek

“Kaynakları sürdürülebilir kullanarak ekolojik dengeyi korumak ve karbon emisyonlarının azaltılması için faaliyetlerinde en uygun teknoloji ve süreçleri kullanmak Mars Logistics’in uyguladığı çevre politikalarındandır” diyen Sahillioğlu, bu anlayışı Mars Logistics’in tüm faaliyetlerine dahil ettiklerini belirterek, “2019 yılında gerçekleştirilen tüm taşımalarda çevre dostu taşımacılık yöntemi olan Intermodal kullanımı neticesinde, 18.7 milyar kilogram karbondioksit salınımı önledik ve 1 milyon 560 bin adet ağacın kurtarılmasını sağladık. Kağıt atıklarımızın geri kazanımıyla sadece 2016-2020 yılları arasında 9.168 adet ağacın kesilmesini önledik.  2006 yılından beri ÇEKÜL, TEMA ve Ege Orman Vakfı iş birliği ile Çatalca, Manisa ve Çanakkale’de 5.200 fidan dikerek Mars Ormanları oluşturduk. Yaptığımız sosyal sorumluluk projemizle atık yağların geri kazanılmasıyla milyonlarca litre temiz suyun kirlenmesini önledik.  Hadımköy Lojistik Merkezi’nde yağmur suyu toplama projemiz sayesinde yağmur sularının ayrı toplanmasını sağlayarak çevresel peyzaj başta olmak üzere kampüsün çeşitli su ihtiyacı (yangın suyu vb.) buradan karşılamaktayız. Lojistik depolarımızda ise klasik tahta palet yerine geri kazanılmış kağıttan üretilmiş kağıt paletler kullanmaktayız.” dedi ve sürdürülebilirlik anlayışı ile faaliyetler ve yatırımlara devam edeceklerini ifade ederek yeni projeler için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Haberin Devamı

ENERJI

Nexans teknolojisini Yeşilköy’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

“Hayata enerji verir” sloganıyla müşterilerine yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri sunan Nexans, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kurulan hastanenin inşaatında kullanılmak üzere, yangına karşı güvenli enerji kablolarının tedariği için harekete geçti.

Sektörün lider global oyuncularından Nexans, 45 günde tamamlanması planlanan bin oda kapasiteli hastaneyi, yangına karşı güvenli son teknoloji ürünü Alsecure kablolarıyla buluşturabilmek üzere, tüm birimleriyle koordineli bir şekilde organize olarak ivedilikle tedariğe başladı.

Nexans Türkiye Genel Müdürü Atilla Kurtiş, konuyla ilgili “Nexans olarak, bugüne kadar gerek Türkiye’de gerekse dünyada, hastane de dahil olmak üzere, sayısız dev projeye imza attık. Bununla birlikte içinde bulunduğumuz dönemi de gözeterek, bu projenin bizim için ayrı bir önemi olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’deki 2 fabrikamız ve 500 çalışanımızla üretime devam ettiğimiz bu olağanüstü dönemde tabi ki bu proje için de ihtiyaçlar  doğrultusunda hızla harekete geçerek, en kısa sürede kablo tedariğini gerçekleştirebilmek için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. En üst seviye güvenlik için dizayn edilmiş Nexans teknolojisini Yeşilköy’deki hastanemiz ile buluşturacak olmaktan dolayı da ayrıca gurur duyuyoruz” dedi..

Haberin Devamı

ENERJI

Günsan İngiliz serisiyle Afrika’yı aydınlatıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

50’den fazla ülkeye kişiselleştirilmiş elektrik ekipmanları, anahtar ve priz ürünlerini ihraç eden Günsan yeni pazarlara açılıyor. Değişen ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği İngiliz serisiyle rotayı Afrika ve Ortadoğu’ya çeviren Günsan Elektrik, bu yıl ihracat yaptığı ülke sayısını 70’e çıkarmayı hedefliyor.

Yenilikçi anahtar, priz ve elektrik aksesuarları ile dünyanın pek çok ülkesinde inşaat ve renovasyon projelerinde yer alan Günsan, Afrika pazarında iki kat daha büyümeyi hedefliyor. İnşaat sektörünün büyümesi ve yeni nesil çözümlere talebin artmasıyla hedef pazar haline gelen Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde konumunu güçlendirmeyi hedefleyen Günsan, ihtiyaç ve talebe yönelik geliştirdiği İngiliz serisiyle şık ve ekonomik çözümler sunuyor.

Türkiye’den Afrika’ya İngiliz Serisi!

Yeni İngiliz tipi anahtar priz serileriyle bu yıl çok büyük hedefleri olduğunu söyleyen Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia özellikle Afrika pazarında çok büyük potansiyel yakaladıkları belirterek, “Nijerya, Kenya ve Gana’da yenilikçi ürünlerimiz çok talep görüyor. Bu talebe yanıt vererek mevcut Afrika pazarında bu yıl iki kat daha büyümek istiyoruz. Ayrıca İngiliz serisi ürünlerimizi ilk kez bölge alıcılarıyla buluşturacağımız Middle East Energy 2020 Fuarı ile de Ortadoğu pazarına yatırımlarımızı yapıyoruz.

Tüm bunların yanı sıra, Rusya’da da atılımlarımıza hız verdik, yeni yapılanmamızla güç kazanmaya başladık. Estonya, Litvanya ve Letonya gibi Baltık ülkelerine de yeni giriş yaptık. İhracat yaptığımız ülke sayısını 70’e çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Ar-Ge’ye sektörün üzerinde pay ayırıyoruz”

Günümüzün değişen ihtiyaç ve beklentilerine göre ürünlerini tasarladıklarını söyleyen Gil Garcia, “Son iki yıldır pazarın geleneksel yapısını değiştiren, kişiselleştirilebilir, farklı yaşam alanlarında herkes için kullanımı kolay, güvenli, estetik ve yenilikçi elektrik ürünleri geliştirmeye ve üretmeye odaklandık. Ar-Ge çalışmalarına sektörün üzerinde pay ayırarak, yeni teknoloji ve trendler içeren yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com