Yeni Mobil SHC 600 Serisi, Zor Koşullarda Çalışan Ekipmanlara En İyi Korumayı Sağlıyor

•    Mobil SHC 600 Serisi yağlar, rakip madeni yağlara göre altı kata kadar daha uzun hizmet ömrü sağlayabiliyor.
•    Mobil SHC 600 Serisi, üstün düşük sıcaklık akışkanlığı ve korozyon önleyici özellikler sunuyor.
•    Dünya çapında fabrika dolumu ve servis dolumu için SEW-Eurodrive onaylıdır.

İSTANBUL (6 Aralık 2011) – Exxon Mobil Corporation’a ait ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties Company, yeni nesil Mobil SHC 600 Serisi yağlarının lansmanını duyurdu. Bu yüksek performanslı sentetik dişli, sirkülasyon ve yatak yağları, programsız duruşları azaltmak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak üzere demir çelik sanayine, petrol ve gaz işletmecilerine ve zorlu ortamlarda faaliyet gösteren diğer sanayi kuruluşlarına yardımcı olmak için yüksek performanslı sentetik yağ markası Mobil SHC ürün gamına eklendi.

Mobil SHC markalı yüksek performanslı sentetik yağlara en son katılan Mobil SHC 600 Serisi yağların formülü, geleneksel yağlara karşı bir dizi performans avantajı sağlamak üzere ustalıkla geliştirildi. Gelişmiş sentetik bazyağları ve patentli katık sistemini içeren en son Mobil SHC teknolojisini barındıran yağlar, rakip madeni yağ bazlı dişli ve yatak yağlarından altı kata kadar daha uzun hizmet ömrü sağlayabiliyor.

Mobil SHC 600 yağları, aynı zamanda düşük sıcaklıklarda çalıştırma ve işletime olanak veren olağanüstü düşük sıcaklık akışkanlı ve ekipman koruması için paslanma ve korozyona mükemmel dayanım gösteriyor. Ayrıca Mobil SHC 600 Serisi yağların çok amaçlı potansiyeli, şirketlerin toplam yağ stoklarını azaltmasını sağlayabiliyor, ilave maliyet tasarrufu ve depolama avantajları sağlayabiliyor.

ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties Company, Mobil SHC küresel marka müdürü Michael J. Hawkins, “Mobil SHC 600 Serisi, 40 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana olağanüstü performans ve üstün ekipman koruması ile eş anlamlı olmuştur ve küresel ticari ve endüstriyel pazardaki pek çok başarılı şirketin sentetik yağ seçimi haline gelmiştir,” dedi. Hawkins şöyle devam etti: “Yeni nesil Mobil SHC 600 Serisi, olağanüstü performans, üstün ekipman koruması ve daha uzun yağ değiştirme aralıkları sağlamak üzere geliştirilmiştir ve müşterilerimizin üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaktadır.”

Mobil SHC 600 Serisi yağlar, Flender dişli kutularında kullanılmak üzere Siemens’i de içeren 500’den fazla önde gelen ekipman üreticisi tarafından, 1.800’ün üzerinde uygulama için tavsiye ediliyor.  Ayrıca geliştirilmiş yağlar, dünya çapında fabrika dolumu ve servis dolumu olarak kullanılmak üzere önde gelen dişli kutusu üreticisi SEW-Eurodrive tarafından onaylandı.

Kapsamlı laboratuar testleri ve dünyanın lider ekipman üreticilerinden bazıları ile gerçekleştirilen hizmet içi testler sayesinde geliştirilen Mobil SHC 600 Serisi yağlar, geleneksel yağlar ile karşılaştırıldığında yüzde 3,6’a kadar daha yüksek enerji tasarrufu sergiliyor. Aynı zamanda, sistem bileşenleri ve normalde madeni yağ kullanan ekipmanların malzemeleri ile tam uyum içinde olup, bakım profesyonellerinin geçiş sürecindeki ekipman sorunlarını en alt düzeye indirmesine yardımcı oluyor.

Geliştirilmiş Mobil SHC 600 serisi, yakın zamanda lanse edilen yüksek performanslı, tam sentetik endüstriyel dişli yağları Mobil SHC Gear Serisi’ni içeren ExxonMobil’in kapsamlı Mobil endüstriyel yağlar yelpazesini daha da genişletti ve üstün koruma ve olağanüstü performans sağlamak üzere geliştirildi.

Mobil SHC 600 gibi Mobil SHC markalı sentetik yağlar hakkında veya diğer herhangi bir Mobil markalı ürün ve hizmet ile ilgili daha fazla bilgi için www.mobilindustrial.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil, Mobil 1 ve enerji verimliliği tasarımı, Exxon Mobil Corporation veya iştiraklerinden birinin ticari markalarıdır.

*Enerji verimi yalnızca sıvı performansının dişli uygulamalarında aynı viskozite sınıfındaki geleneksel referans yağlarla karşılaştırılmasıyla ilgilidir. Kontrol altındaki koşullarda, bir sonsuz dişli kutusunda test edilen referans yağ ile karşılaştırıldığında, kullanılan teknoloji, referansa göre verimde yüzde 3,6’ya kadar bir artış sağlar. Verimlilik artışları çalışma koşullarına ve uygulamaya göre değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…