Geniş kullanım alanına sahip VHBTM Bant  teknolojisini Comvex Fuarı’nda tanıtan 3M, uygulama kolaylığıyla büyük rahatlık sunan bantlar sayesinde, zaman kaybını önleyerek farklı endüstriler için de çözüm üretiyor.

Zengin teknolojisi ve uzmanlığıyla müşterilerinin daha güçlü, hafif, iyi görünümlü, uzun ömürlü ve üretim maliyeti en aza indirilmiş tasarım yapmalarına olanak sağlayan 3M Endüstriyel Bantlar ve Yapıştırıcılar Bölümü, 31 yıllık VHBTM Bant  teknolojisini kasa üretimiyle buluşturdu. 3M, 24-27 Kasım 2011 tarihinde gerçekleşen Comvex Fuarı’nda, üç farklı marka hafif kamyonun kapalı kasalarının montajında, ilk kez VHBTM Bant  teknolojisini kullandı. Bu uygulama ile VHBTM  teknolojisinin kullanım alanın genişliğini ortaya koyan 3M, yeni nesil malzemelerle çalışabilmek için ihtiyaç duyulan doğru kimyasal teknikler üzerinde yoğunlaşarak, yapıştırıcı uygulamaları için elverişli sistemler geliştiriyor.
Kamyon kasası montajında da kullanılan, sızdırmazlık ve birleşmeyi sağlayan VHBTM  bantlar, donma için bekleme süresini ortadan kaldırarak zamandan tasarruf sağlıyor. Uygulama sonrası ek bir işlem yapılmasına gerek olmayan bantlar, – 35 ve 120 derece arasındaki sıcaklıklarda güvenle kullanılarak, tüm dış ortam koşullarını ve zorlu otomotiv gereksinimlerini karşılıyor.


3M VHBTM  Bantların avantajları
Perçinleme gibi mekanik bağlantıların yanı sıra kasalarda sızdırmazlık amacıyla kullanılan kimyasalların yerini tek başına alan VHBTM Bantlar, perçin için delik delme gibi işçilikler, delik delme esnasında oluşan kalite problemleri ve hurdaları ortadan kaldırıyor. VHBTM Bantlar, silikonun donması için saatlerce bekleme, silikon artıklarını temizleme gibi zaman kaybettiren faktörleri elimine ediyor.
3M VHBTM Bant teknolojisi nasıl uygulanıyor?

Geniş kullanım alanıyla birçok alanda kolaylık sağlayan VHBTM Bant teknolojisinin uygulanması da çok kolay. Bu teknolojinin uygulanacağı yüzeyler öncelikle basit bir temizleme işleminden geçerek primerleme işlemine tabi tutuluyor. Daha sonra profillere uygun ölçülerde kesilmiş bantlar hazırlanan yüzeylere hızlıca uygulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Üçay mühendislik Türkiye’yi hızlı şarj ağı ile donatmaya hazır

Dünyaca ünlü elektrik ve endüstriyel güç yönetim sistemleri üreticisi EATON, elektrikli araç…