Performanstan ödün vermeden, sürdürülebilirlik açısından büyük yarar sağlayan Yeni 3M Envision™  Işık Geçirgen 3M Envision™ Işık Kontrol aydınlatma sektöründe çığır açıyor. LED ile kullanılmak için optimize edilen bu grafik filmler sayesinde, üreticiler daha az ışık kaynağıyla maksimum tabela yüzü parlaklığını elde edebiliyorlar.

3M_Logo 

İnovatif çözümleriyle hayatı iyileştiren ve pek çok ilke imza atan 3M, tabela üreticileri için LED aydınlatmanın geleceğini günümüze taşıyor. Yeni 3M Envision™ Işık Geçirgen ve 3M Envision™ Işık Kontrol sektörde çığır açıyor. LED ile kullanılmak için optimize edilen filmler sayesinde üreticiler maksimum tabela yüzü parlaklığını daha az ışık kaynağıyla elde edebiliyorlar. Dolayısıyla istedikleri parlaklık seviyesine ulaşmak için daha fazla LED kullanmaları gerekmiyor. %45 e kadar enerji tasarrufu sağlıyor.

3M Envision™ ışık Geçirgen ve Işık Kontrol arkadan ışıklandırılan renkli tabelalarda eşit aydınlatma yapılmasını sağlıyor ve ışık patlamaları oluşmasını oluşmasını engelliyor. Bu filmler sayesinde daha az LED kullanarak aynı parlaklık elde edilebiliyor; böylece kullanıcıların istediği görünüm yakalanırken malzeme ve bakım maliyetleri aşağı çekiliyor,

3M Ticari Grafik Pazarlama Müdürü Tony Fulco, “Günümüzde her alanda sürdürülebilirliğin önemi gitgide artıyor. 3M olarak pazara performanstan ödün vermeden, sürdürülebilirlik açısından büyük yarar sağlayan çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz.” diyor.

 Işık Geçirgen filmler, tabela yüzü parlaklığını kontrol etmek için %50 ve %60 olmak üzere iki farklı ışık geçirme seviyeli olarak sunuluyorlar. Işık geçirgen filmlerin ise piyasada standart renkler, özel renkler ve inkjet baskıya uygun film olmak üzere çeşitli seçenekleri bulunuyor.

3M hakkında

3M, 110 yılı aşkın süredir yeni fikirler geliştiriyor ve bu fikirleri dahiyane ürünlere dönüştürüyor. Tüm iş süreçlerinde inovasyonu temel alan 3M, 1987 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veriyor; müşterilerinden ilham alarak yaratıcı çözümler üretiyor. Yıllık satış rakamı 31 milyar dolar olan ve 70 ülkede faaliyet gösteren 3M’in dünya çapında 89.000 çalışanı bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için www.3M.com’u ziyaret edebilir ya da Twitter’da @3Mnews hesabını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…