Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

2015 yılı hedefi ” 2 Milyon Üretim”

Yayın tarihi

-

Türkiye’nin 500 milyar dolarlık 2023 ihracat hedefi içinde 100 milyar dolar paya sahip makine imalat sektörünün önemi her geçen gün artıyor. Özellikle makine sektöründe araştırma geliştirme, inovasyon gibi konular şirketler için altın değerinde. Bu doğrultuda lider firmaları tek çatı altında bulmak ve iş hacmini yükseltmek isteyenler için organize edilen WIN Automation fuarı sanayinin nabzını tutacak. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile Avrasya, Orta Doğu ve Afrika’dan yaklaşık 42 ülkenin satın alma heyetleri tek çatıda toplanacak. Tüm bu gelişmeleri açıklamak üzere fuar öncesi Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş.  Genel Müdürü Alexander Kühnel ve Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş.  Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop basın toplantısında Türk medyası ile bir araya geldi. Toplantıda otomasyon sektörünün hizmet verdiği otomotiv sektöründe üretim hedefinin 2015 yılı için 2 milyon adet üretim olduğu vurgulandı…

 Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş

Katılımcıların sektör taleplerine göre planlama yaptık

Bu yıl Almanya, Bulgaristan ve İtalya’dan hükümet destekli katılımcılara ek olarak  özellikle uzak coğrafyalarda olan ABD, Hindistan, Çin, Kore ve Japonya’nın da fuarda yer aldığını belirterek konuşmasına başlayan Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş.  Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop: “Bunlar WIN Fuarları için bir rekor niteliğinde. WIN Fuarları ilk başladığında 2 ya da 3 ülke pavyonumuz vardı şuanda pavyonlarımızın 8’e çıkmış olmasından dolayı çok mutluyuz.  Her sene fuarımızın daha iyi olması ve hedef kitlesine ulaşması açısından katılımcı anketleri gerçekleştiriyoruz. Bu sene yeni bir uygulama getirdik, fuardan 2 ay önce çalışmalarımıza başladık. Katılımcılarımızın hangi ziyaretçi sektörleri hedeflediklerini tespit ettik. Ayrıca katılımcılar fuarda hedefledikleri ülkeleri de anketimiz aracılığıyla belirledik. Bunların başında İran, Irak, Azerbeycan, Türkmenistan, Rusya, Almanya, Mısır ve Kuzey Afrika ülkelerinden Cezayir, Libya, ve Bulgaristan geliyor. Anketlere göre hedef ülke ve hedef sektörlerde ziyaretçi çalışmaları gerçekleştirdik. İlgili ülkelerin sektörel dernekleri ile ortak çalışmalar yapıyoruz, ticari ateşeliklerle irtibat halindeyiz. T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile bu yıl yaklaşık 42 ülkeden fuara alım heyeti getiriyoruz.”dedi.

 

Fabrikaların önceliği “ Enerji Verimliliği ve Üretkenlik”

2023 yılına kadar Türkiye’nin enerji yoğunluğu ve gereksiz kullanımın yüzde 20 düşürülmesi hedeflendiğinin altını çizen Altıntop: “Bu rakam aynı zamanda resmi gazetede yayınlandı. Elektrik enerjisi üretimi içinde yenilenebilir enerji kaynaklarının payının da yüzde 30’a çıkarılması hedefleniyor. Enerji verimliliği ve üretkenlik fabrikaların en büyük önceliği. Bu yönde fuarımızda da çok ciddi çalışmalar var. Otomasyon sektörün hizmet verdiği otomotiv sektöründe ise 2015 yılına kadar üretimde 2 milyon adet hedeflenmiştir. Makine endüstrisinde 1990 yılından beri yılda yaklaşık yüzde 20 büyüme gösterdi. Önümüzdeki 5 yılda ise bunun yüzde 12-15 oranında artacağı hesaplanmakta. Bu gerçekten dikkat çekici bir oran.  Fuarlarımızın sektörün büyümesi için katkıları oldukça fazla. En çok gelecek vaad eden pazarlar WIN Fuarları’nın hedeflediği pazarlar. Taşıma istifleme, depolama sektöründe 2023 hedefi 2 milyar dolar ihracat, sektöre yüklenen misyon bu yönde. 2014 yılı için sektördeki ihracat hedefi 400 milyon dolar civarında. Üretim ülkemizde açılan fabrikalarla her geçen sene artıyor. Her yıl olduğu gibi bu sene de fuarımızda üniversite ve liselerle çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversiteleri “Güneş Enerjisi Projesi” ile fuarımızda yer alıyor.  WIN Otomasyon Fuarı’nın bu kadar başarılı bir noktaya gelmiş ve konusunda rakipsiz olmasının en önemli nedeni tüm çalışmalarını sektörün gelişimi için her sene tekrar etmek yerine üzerine yeni bir şeyler eklenmesidir” şeklinde konuştu.

Türkiye ve İtalya iş ortaklıkları güçlenecek

 

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş.  Genel Müdürü Alexander Kühnel: “Bu sene İtalya Avrasya iş ortağı olarak fuarımıza ilk defa katılıyor.  Ortaklık ve İş alanları Türkiye ve İtalya arasında daha da güçlenecektir. En son 2010 senesinde Japonya WIN fuarında Avrasya iş ortağımızdı, 4 yıl aradan sonra tekrar bir Avrasya İş Ortağı ilan etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sene özellikle İtalya fuara geçen yıla oranla çok sayıda katılım gerçekleştirdi. Toplam 27 firma 494 m2 ile fuarımıza katılıyor. Bu gerçekten büyük bir oran. Karşılaştırıldığında İtalya fuarımızda pavyon olarak Almanya’dan sonra 2. Sırada yer alıyor. WIN fuarımız uluslararası alanda güçlenmeye devam ediyor. Dünya haritasına baktığımızda Rusya, Çin, Hindistan gibi ülkelerde hemen hemen tüm kıtalarda varlığımızı sürdürüyoruz. Sektörde kaliteye ulaşmak ve trendleri yakalamak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com