ESOMAR üyesi bağımsız araştırma şirketi BrandSpark International ve MRIA (Kanada Araştırmacılar Derneği) tarafından düzenlenen 2013 En İyi Yeni Ürün Ödülleri* yarışmasında Türkiye’de makarna kategorisinde birincilik, Yumurtalı Makarna serisiyle Türkiye’nin vazgeçilmez lezzeti Filiz’in oldu

Bağımsız ve %100 tüketici görüşlerine göre belirlenen ve BrandSpark International ile MRIA (Kanada Araştırmacılar Derneği) tarafından gerçekleştirilen dünyanın en prestijli hızlı tüketim ürünleri 2013 yılı ödül programında Filiz Yumurtalı Makarna, makarna kategorisinde Türkiye’nin En İyi Yeni Ürünü oldu. Geleneksel Türk mutfağının temsilcisi Filiz Makarna’nın, besleyici ve yediden yetmişe herkesin damak zevkine hitap eden ev yapımı tadındaki Yumurtalı serisini Türkiye’de 15 bin tüketici oylarıyla destekledi.

Türkiye programı Doğan Burda Dergi ve Migros sponsorluğunda düzenlenen yarışmada Filiz, aldığı ödülle Türk mutfaklarının ve sofralarının olmazsa olmazı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Uzun erişte, bukle, erişte ve kırpık çeşitleriyle bu yıl makarna severlerin bir numaralı tercihi haline gelen Filiz Yumurtalı Makarna serisi aynı zamanda yumurtanın besleyici özelliği sayesinde özellikle çocuklar ve hamile kadınlar için en ideal gıdalar arasında yer alıyor.

*BrandSpark International Araştırma şirketi tarafından Mart – Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’de yürütülen online tüketici araştırması sonuçlarına göre; Birinciler, Ürün Çekiciliği ve Tekrar Satın Alma Eğilimi skorlarını temel alan özel bir hesaplama yöntemi ile belirlenmiştir. Kazanan ürünler en yüksek nümerik skoru elde edenlerdir, bir sonraki en yüksek skorla istatistiksel olarak anlamlı bir fark aranmamaktadır. Kazanan ürünler araştırmaya dâhil edilen ürünler arasından belirlenmiştir, pazarın tamamını yansıtmayabilir.

 

Filiz hakkında

Filiz’in tarihi çok eskilere dayanır. O zamanki adıyla Filiz Gıda, 1974 yılında Bolu’da kuruldu. 1994 yılında ise dünyaca ünlü İtalyan makarna markası Barilla ile işbirliği yaparak Barilla Gıda adını aldı. Barilla Gıda A.Ş, 05 Mart 2003 tarihinde bir Barilla G.e.R Fratelli S.p.A şirketi haline geldi, bu birleşmeyle birlikte teknoloji, bilgi birikimi ve Ar-Ge konularında önemli gelişmeler kaydetti.

1974 yılından bugüne kadar yaptığı kaliteli ürün ve marka iletişimiyle Türkiye’nin lider makarna üreticisi oldu. Çünkü Filiz, Türk insanının aradığı makarnayı keşfetti. Türkiye’nin en kaliteli durum buğdayı ve kullandığı üstün teknolojiler sayesinde yapışmayan, hamurlaşmayan mükemmel makarnayı Türk tüketicisiyle buluşturdu.

Filiz, Türk insanının talep ve ihtiyaçlarına hep önem verdi. Aralarında şehriyenin de bulunduğu toplam 18 çeşidin yanı sıra kepekli, yumurtalı, sebzeli ve vitaminli makarna üreterek pek çok ilke imza attı. Makarnanın iyisinden anlayan ailelerse, 39 yıldır özenle ve sevgiyle hazırladıkları sofralarından Filiz’i hiç eksik etmedi. Pek çok çeşidiyle ailedeki herkes tarafından çok sevildi ve nesilden nesile geçen bir gelenek haline geldi. Ayrıca Filiz’in ünü Türkiye’yle sınırlı kalmadı ve Trinidad Tobago’dan Güney Afrika’ya pek çok ülkeye yayıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…