CNR EXPO Yeşilköy’de 01-09 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenen CNR Kitap Fuarı’na kitapseverler büyük ilgi gösterdi. Fuarı 178.450 okuyucu ziyaret etti. 

Foto1-Nasuh Mahruki
Ünlü Dağcı Nasuh Mahruki, fuarın sonu gününde hayranlarına hayatta
başarılı olmanın sırlarını anlattı. Ardından okuyucuları için kitaplarını imzaladı.

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık ve Basın Yayın Birliği işbirliği ile düzenlenen CNR Kitap Fuarı sona erdi. Fuarın ilk gününden son saatlerine kadar ciddi bir yoğunluk yaşandı. 01-09 Mart 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen fuarı, 178.450 okur ziyaret etti.

 

CNR Kitap Fuarı sırasında kapılarda özellikle öğrenci grupları uzun kuyruklar oluşturdu. Fuar kapsamında düzenlenen imza günleri, çocuk etkinlikleri, söyleşiler, konferanslar, yarışmalar, fuara gelen ziyaretçi sayısını arttırdı. Buna bir de İstanbul’un hemen her yerinden gelen özellikle ilk ve orta öğretim düzeyindeki öğrenci grupları eklenince standların önünde yığılmalar oldu.

 

CNR Kitap Fuarı; İstanbul’un göbeğinde olması, ulaşım kolaylığı sağlaması ve ücretsiz giriş gibi özellikleri ile okurların kolaylıkla kitaba ulaşmasını sağladı.

 

Kitapseverler, çantalar dolusu kitap ile CNR Kitap Fuar’ndan ayrıldılar. Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Ediz Hun, Mim Kemal Öke, Sibel Erarslan, Erdal Sarızeybek, Engin Noyan, Bekir Coşkun, Mustafa Mutlu, Zekeriya Beyaz, İlbar Ortaylı, Yalvaç Ural, Cem Mumcu, Kadir Mısıroğlu, Ataol Behramoğlu, Şule Perinçek ve Can Bonomo gibi çok sayıda tanınmış kişi ve ünlü yazarın okuyucuları ile fuarda buluştu. Everest’e tırmanan ilk Türk dağcı olan Nasuh Mahruki’nin söyleşisi, CNR Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen son söyleşi oldu. Mahruki okuyucularına hayatta başarılı olmanın sırlarını anlattı.

 

Sosyal medyadan 20 bin katılım

Ana teması Sosyal Medya ve Çocuk olan CNR Kitap Fuarı’nda, sosyal medya üzerinden düzenlenen yarışmalar büyük ilgi gördü. Buhangikitap.com üzerinden gerçekleştirilen yarışmaya 20 binin üzerinde kişi katıldı. Öğrenci ve öğretmenler için düzenlenen yarışma, 3 kategoriden oluştu. Bir ay boyunca sosyal medya üzerinden yürütülen yarışmanın ödül töreni CNR Kitap Fuarı’nın kapanışında düzenlendi. Yarışmada öğrenciler için düzenlenen ‘Hadi yaz bakalım’ konulu kategorinin galibi Büşra Derbazlar, seçtiği bir kitabı 140 karekterle başarılı bir şekilde anlatarak büyük ödül olan Vestel Tablet’in sahibi oldu. Yine öğrencilere yönelik kategori olan ‘Hadi anlat bakalım’kategorisinin büyük ödülü olan Vestel Tableti, Atakan Deniz Akın kazandı. Öğrencilerin yanısıra, öğretmenler için de bir yarışma düzenlendi. Öğretmenler için düzenlenen proje yarışmasının galibi de Özel Derya Öncü İlköğretim Okulu’ndan Tuba Uludağ oldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…